Служба охорони природи

Промислова екологія => Інше => Тема начата: tiana от Октября 27, 2017, 16:39:38

Название: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: tiana от Октября 27, 2017, 16:39:38
Гос. регуляторная служба создала интегрированную автоматизированную систему гос.надзора - http://ias.brdo.com.ua
Для быстрого поиска своего предприятия в графу "код" вносите код ЕГРПОУ и желаю не найти себя в проверке на 2018 год.
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: tiana от Октября 27, 2017, 16:51:12
Державна регуляторна служба України спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та за підтримки Офісу ефективного регулювання (BRDO) запустила пілотний модуль планування заходів державного нагляду (контролю) ІАС ДНК (http://ias.brdo.com.ua).

За допомогою пілотного модуля було автоматично сформовано проект Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік на основі пропозицій самих органів державного нагляду та контролю.

Перевірити, чи включено конкретного суб’єкта господарювання до проекту Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік, можливо безкоштовно та без реєстрації на сайті пілотного модуля планування заходів державного нагляду (контролю) ІАС ДНК (http://ias.brdo.com.ua).

Пошук можливий за назвою суб’єкта господарювання або за його кодом ЄДРПОУ.

Звертаємо увагу, що суб’єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) шляхом письмового звернення до Державної регуляторної служби України. Тоді перевірка такого суб’єкта господарювання буде проводитись згідно з окремими річними планами органів державного нагляду (контролю).

Планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому (плановим періодом вважається рік, який обчислюється з 1 січня по 31 грудня планового року).

За наявності у суб’єкта господарювання відокремлених підрозділів планові заходи державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта господарювання можуть здійснюватися одночасно в усіх відокремлених підрозділах протягом строку здійснення одного планового заходу.

Внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю) є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

Нагадаємо, відповідно до статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» органи державного нагляду (контролю) щороку визначають перелік суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді, та не пізніше 15 жовтня року, що передує плановому, забезпечують внесення відомостей про таких суб’єктів господарювання до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) (ІАС ДНК) для автоматичного виявлення нею суб’єктів господарювання, які підлягають комплексним плановим заходам державного нагляду (контролю). Проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) формується ІАС ДНК.
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: Планета от Октября 30, 2017, 09:02:42
Большое спасибо за информацию)
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: lev от Октября 30, 2017, 10:11:32
Дякую за інформацію!
Колеги, хто більше "в темі", уточніть, будь-ласка:
1) У цьому сервісі сказано, що "Якщо Ви представляєте суб'єкт господарювання - Ви можете безкоштовно та без реєстрації перевірити, чи включено Вас до проекту Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік за допомогою форми пошуку нижче.".  Це значить, що якщо знайшов своє підприємство у цьому сервісі, то його у будь-якому разі включать у План перевірок екоінспекції на 2018 рік (який, наскільки я зрозуміла, можна буде побачити на сайті своєї екоінспекції не раніше 1 грудня)? Чи є ще надія?
2) Якщо попав у список, то тепер "маячить" перспектива періодично "попадати у поле зору" і зазнавати перевірок час від часу?
3) Строк здійснення заходу - маються на увазі точно дні?
4) Повідомлення про перевірку від перевіряючих органів має прийти не пізніше за 10 днів до дати перевірки, чи має бути відправлене не пізніше за 10 днів до дати перевірки?   
5) Якщо у списку зазначено декілька наглядових органів (не тільки екоінспекція) - то в зазначену дату всі вони припруться одночасно і будуть перевіряти кожен свою область, чи ще й буде "перехресний вогонь"?
6) І головне - на що найбільше любить звертати увагу зараз екоінспекція при комплексній перевірці дотримання умов природоохоронного законодавства? Просто перспектива перевірки маячить вперше, і практичного досвіду (які "тили" найбільше прикривати) я не маю.
В свою чергу, якщо матиму якусь корисну інформацію, то поділюсь.
P.S.: цікаво, що ліквідація екоінспекції і створення нової прироохоронної служби планувались у Мінприроди до кінця 2017 року, але щось віз і нині там. Хто ж тоді буде перевіряти у 2018 році і чи не "повезе" попасти у перехідний період, невідомо...
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: tiana от Октября 30, 2017, 11:00:26
Я Вам более того хочу сказать, поищите в инете "Лист Державної регуляторної служби України від 10.04.2017 №2368/0/20-17" и прочитайте его, а потом зайдите на сайт интересующего Вас контролирующего органа. У большинства из них нет утвержденных нормативно-правовых актов  по критериям оценки риска и унифицированного акта проверки согласно критериев риска как этого требует ЗУ "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" в новой редакции. Поэтому по какому принципу они на сегодняшний момент определяют к какой степени риска относятся предприятия и самое главное с каким унифицированным актом проверки они собираются прийти к нам, остается загадкой.
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: lev от Октября 30, 2017, 14:28:54
Дякую за посилання!
Поки що уніфіковані форми актів, а також оцінка ступенів ризику висять у Держекоінспекці у проектах. І, враховуючи поради із теми "Перевірки екологічної інспекції" (тему додумалася перечитати всю), - якщо станом на очікувану дату потенційної перевірки уніфікованих форм актів та критеріїв ступенів оцінки ризику не буде, то можна буде екоінспекцію завертати назад (перевіряти всіх мають по затвердженому шаблону). І наскільки зрозуміла, завертати треба вже коли вони приїхали.
В будь-якому випадку, це не відміняє потреби бути про всяк випадок у повній бойовій готовності: перевірити детально основні моменти на підприємстві і виправити всі "проколи".
P.S.: ще хтось знайшов себе на http://ias.brdo.com.ua?
   
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: tiana от Октября 30, 2017, 14:37:20
Я пережила комплексную проверку в прошлом году, она тогда еще по времени занимала 15 дней, первые явились в первый день и понеслась, вторые предварительно позвонили и мы их попросили прийти на 5-й день, а третьи были местные поэтому в первый день пришли отметку поставить, что якобы начали, а проверку по факту провели после всех. Вообщем это было 15 дней ада.  А теперь у кого несколько проверяющих - это будет 5 дней ада.
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: lev от Октября 31, 2017, 08:42:08
Чи правильно я зрозуміла, що екоінспектори будуть не тільки папери дивитись, але й по виробничим підрозділам поїздять, позаглядають у всі кутки? Тож виходить, що на 5-10 робочих днів своя поточна робота  майже стає: спочатку в головному офісі все піднось копії затребуваних паперів, поясняючи при цьому ледве не кожен абзац детально; а потім ще й походи-поїздь з ними по підрозділам, знову ж копіюючи всілякі папери та пояснюючи все до дрібниць (навіть такі моменти, чого у спеціально відведеному приміщенні для тимчасового зберігання відхід лежить саме у цьому кутку :) ).
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: Планета от Октября 31, 2017, 09:02:45
Чи правильно я зрозуміла, що екоінспектори будуть не тільки папери дивитись, але й по виробничим підрозділам поїздять, позаглядають у всі кутки?
Вибачте, але якесь дурнувате запитання!!!! Екоінспектори у всі віки та часи дивилися і папери і  всі кутки розглядали)))))
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: tiana от Ноября 17, 2017, 14:48:08
16.11.2017 Государственная регуляторная служба Украины подписала приказ о комплексных проверках на 2018 год http://www.drs.gov.ua/press-room/derzhavna-regulyatorna-sluzhba-ukrayiny-zatverdyla-plan-zdijsnennya-kompleksnyh-zahodiv-derzhavnogo-naglyadu-kontrolyu-na-2018-rik
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: lev от Ноября 17, 2017, 15:15:23
Цитировать
...Екоінспектори у всі віки та часи дивилися і папери і  всі кутки розглядали)))))
- за 5 років роботи екологом до мене жодного разу екоінспектори не навідувалися. Тож і поцікавилась, щоб уточнити про ревльний стан справ, і не думати, що в мене вже почалася параноя.

16.11.2017 Государственная регуляторная служба Украины подписала приказ о комплексных проверках на 2018 год http://www.drs.gov.ua/press-room/derzhavna-regulyatorna-sluzhba-ukrayiny-zatverdyla-plan-zdijsnennya-kompleksnyh-zahodiv-derzhavnogo-naglyadu-kontrolyu-na-2018-rik
- дякую за інформацію!
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: Tashy2 от Ноября 20, 2017, 15:01:34
дякую
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: l28112006 от Декабря 20, 2018, 22:56:19
Колеги, доброго вечора!
Підкажіть терміни подання зауважень до акту перевірки ДЕІ? Де написано?

Дякую!
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: Foma от Декабря 21, 2018, 21:10:34
Колеги, доброго вечора!
Підкажіть терміни подання зауважень до акту перевірки ДЕІ? Де написано?

Дякую!

п. 6 ст. 7 "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності": ".....В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.

Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.

Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю)...."
https://zakon.help/law/877-V/edition04.04.2018/page2
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: l28112006 от Декабря 22, 2018, 08:43:51
Колеги, доброго вечора!
Підкажіть терміни подання зауважень до акту перевірки ДЕІ? Де написано?

Дякую!

п. 6 ст. 7 "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності": ".....В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.

Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.

Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю)...."
https://zakon.help/law/877-V/edition04.04.2018/page2


Тобто надаються разом з підписаним актом перевірки!!!
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: Foma от Декабря 22, 2018, 17:44:28
Колеги, доброго вечора!
Підкажіть терміни подання зауважень до акту перевірки ДЕІ? Де написано?

Дякую!

п. 6 ст. 7 "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності": ".....В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.

Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.

Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю)...."
https://zakon.help/law/877-V/edition04.04.2018/page2


Тобто надаються разом з підписаним актом перевірки!!!п
К сожалению, да, что очень сложно - успеть понять претензии, найти ссылки на закон для оправдания, да еще и оформить в письменном виде
Если я ошибаюсь, то может форумчане меня поправят. Может есть более оптимистичный исход в такой ситуации
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: Мардж от Декабря 24, 2018, 11:36:30
Просто написать в Акте - Зауваження додаються на окремому аркуші та є невід'ємною частиною Акту.

И готовить себе спокойно замечания. Не месяц, конечно, но пару дней вам хватит.И отправляйте почтой с уведомлением в инспекцию. Исходящий номер и дату ставьте - день окончания проверки.
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: Foma от Декабря 24, 2018, 11:55:11
Просто написать в Акте - Зауваження додаються на окремому аркуші та є невід'ємною частиною Акту.

И готовить себе спокойно замечания. Не месяц, конечно, но пару дней вам хватит.И отправляйте почтой с уведомлением в инспекцию. Исходящий номер и дату ставьте - день окончания проверки.
Спасибо за подсказку - будем знать. Главное, чтобы инспекция была согласна, что замечания будут, но не сразу.
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: l28112006 от Января 01, 2019, 13:48:05
Колеги, доброго дня!

Чи має право Інспекція надсилати акти перевірки поштою? Я в законодавстві дану вимогу не знайшла. Форма припису відсутня так,як Наказ Мінприроди № 464 втратив чинність!! Чи є інше інфо?

Дякую за відповідь!!
Название: Re: Перевірки на 2018 рік
Отправлено: EcoLog.in.UA от Января 05, 2019, 11:58:28
У Державній регуляторній службі надали роз’яснення щодо наявності повноважень у органів державного нагляду (контролю) на проведення перевірок й права підприємців не допускати їх до проведення перевірок за відсутності затверджених уніфікованих форм актів, що складаються за результатами перевірок.

https://www.facebook.com/EcoL0g.in.UA/posts/533065690510210?__tn__=-UC-R