Служба охорони природи

Промислова екологія => Вода => Тема начата: Ярослава от Марта 29, 2011, 16:00:57

Название: Спецводокористування
Отправлено: Ярослава от Марта 29, 2011, 16:00:57
Підкажіть, будь ласка, якщо я розраховую норми водокористування і за ним оформлюю дозвіл на спецводокористування, скільки днів я можу брати для розрахункуудосконаленого покриття та зелених насаджень? Одні кажуть, що тривалість періоду поливу для засушливого періоду 110 днів/рік, інші кажуть - 90. Де я можу подивитись цю інфу, аби не виглядіти дурою перед інспектором?
Название: Спецводокористування
Отправлено: Josyp от Марта 29, 2011, 17:29:20
Метеорологи вам дадут полную информацию.
Название: Спецводокористування
Отправлено: natural gold от Марта 31, 2011, 13:17:07
Мне кажется с нашими природными катаклизмами вообще сложно придерживаться четкой цифры. Возьмите по примеру предыдущего года или 3-ех лет данные у метеорологов.

P.S.))))А метеорологи - самые большие шуточники!!!)))))))
Название: Спецводокористування
Отправлено: Josyp от Марта 31, 2011, 14:02:07
Вам нужна цифра. Эту цифру они могут дать)))

А насчет катаклизмов по сути никаких не заметил в Украине)))
Название: Спецводокористування
Отправлено: Ярослава от Апреля 05, 2011, 13:53:59
Спасибо огромнейшее:) Я где-то слышала, что нужно брать цифру для засушливого периода - 110 дней. Некоторые берут - 93 дня (вроде в каком-то СНиПе написано). Я просмотрела по строительной климатологии и геофизике СНиП - там таких цифр вообще нет. Короче, взяла 110 дней. Теперь жду результатов с Управления %)
Название: Спецводокористування
Отправлено: Josyp от Апреля 05, 2011, 16:33:23
У нас берут 116 дней но єто тоже среднее потолочное. А так если рассуждать каждый город по разному.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Hellen от Октября 06, 2014, 08:27:07
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
ЛИСТ
20.08.2014 № 3622-08/28849-03
Державній службі України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва
Міністерством економічного розвитку і торгівлі України розглянуто лист Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва від 31.07.2014 № 6221/20-14 щодо деяких проблемних питань під час видачі дозволу на спеціальне водокористування та, в межах компетенції, повідомляється.
Згідно із частиною другою статті 49 Водного кодексу України дозвіл на спеціальне водокористування видається:
- Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями - у разі використання води водних об'єктів загальнодержавного значення;
- органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за погодженням із Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями - у разі використання води водних об'єктів місцевого значення.
Абзацом першим частини третьої статті 49 Водного кодексу України передбачено, що строк видачі дозволу на спеціальне водокористування або надання письмового повідомлення про відмову в його видачі становить не більше тридцяти календарних днів з дня надходження на розгляд заяви та відповідних документів.
Згідно з абзацом третім частини третьої статті 49 Водного кодексу України центральні органи виконавчої влади, зазначені у частині п'ятій цієї статті, зобов'язані протягом п'ятнадцяти календарних днів з дня одержання копій документів надати безоплатно органам, що приймають рішення про видачу дозволу на спеціальне водокористування, свої висновки щодо можливості його видачі.
За інформацією, наданою Держпідприємництвом, департаменти екології та природних ресурсів обласних державних адміністрацій, зокрема, Львівської облдержадміністрації призупинили прийом документів для отримання окремих дозволів, у тому числі дозволу на спеціальне водокористування, оскільки Водним кодексом України не встановлено чіткого переліку документів для одержання дозволу на спеціальне водокористування.
Частиною п'ятою статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про дозвільну систему) встановлено підстави для відмови у видачі документа дозвільного характеру, а також зазначено, що законом можуть встановлюватися інші підстави для відмови у видачі документа дозвільного характеру.
Разом з тим, жодним законом не передбачено такої підстави для відмови у видачі дозволу на спеціальне водокористування, як відсутність висновків щодо можливості його видачі.
Відповідно до статті 4-1 Закону про дозвільну систему відмова у видачі документа дозвільного характеру за підставами, не передбаченими законами, не допускається.
Крім того, частиною першою статті 4-1 Закону про дозвільну систему передбачено, що порядок видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання центральними органами виконавчої влади, їх територіальними (регіональними, місцевими) органами встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Порядок погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 321 (далі - Постанова Кабінету Міністрів України № 321).
Відповідно до пункту третього Постанови Кабінету Міністрів України № 321 дозволи на спеціальне водокористування видаються за клопотанням водокористувачів з обґрунтуванням потреби у воді.
Отже, дозвільні органи, уповноважені на видачу дозволу на спеціальне водокористування, повинні забезпечити дотримання встановлених вимог.
Також звертаємо увагу, що статтею 166-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, зокрема, за безпідставну відмову державного адміністратора суб'єкту господарювання у прийнятті заяви для одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, та відмову дозвільного органу суб'єкту господарювання у видачі документа дозвільного характеру з підстав, не встановлених законом.
Заступник Міністра
економічного розвитку
і торгівлі України -
керівник апарату   


Р. Качур
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Hellen от Ноября 03, 2014, 13:02:37
Здравствуйте! С 09.04.2014 произошли изменения в ряде законов. Подскажите, как теперь проходит получение разрешения на спецводопользование. В каких органах неоходимо согласовывать документы? Правда, что клопотання не нужно самим согласовывать у геологов?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Foma от Ноября 21, 2014, 18:51:43
Здравствуйте! С 09.04.2014 произошли изменения в ряде законов. Подскажите, как теперь проходит получение разрешения на спецводопользование. В каких органах неоходимо согласовывать документы? Правда, что клопотання не нужно самим согласовывать у геологов?

Теперь Вы готовите три одинаковых пакета документов и через дозвильный центр сдаете в Департамент экологии, а они уже сами отсылают один пакет в Облводрес (если подземные источники) и в Геослужбу в Киев и ждут от них высновки, а уже потом готовят Вам Разрешение на спецводопользование. В геослуюбы на местах теперь обращаться самим не надо, их от этого вопроса вообще отстранили (разве что из Киева им присылают запрос и ждут ответ, но как мы созванивались с Киевом, то никуда они не посылали запрос, а сами обрабатывали документы, но очень долго, больше месяца, что было нарушением, но сказали, что у них некому работать).

Пакеты мы формировали согласно Постановлению КМУ от13.03.2002 № 321  и согласно приказу Государственной службы геологии и недр Украины от 23.02.2013г. № 98!!!
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Hellen от Ноября 25, 2014, 13:07:41
спасибо большое!
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: podde_o от Февраля 09, 2015, 17:46:32
День добрый! У меня довольно интересный вопрос. Обнаружена скважина, естественно нет никакой документации, провели небольшие работы по исследованию, глубина 70 м. Какие документы нужны для получения разрешения на спецводоиспользования в данной ситуации? Как её поставить себе на баланс?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Foma от Февраля 09, 2015, 21:05:13
День добрый! У меня довольно интересный вопрос. Обнаружена скважина, естественно нет никакой документации, провели небольшие работы по исследованию, глубина 70 м. Какие документы нужны для получения разрешения на спецводоиспользования в данной ситуации? Как её поставить себе на баланс?
Для постановки - начните с местной геослужбы-они Вам подскажут дальше . Ну и сами постановления и схему получения - я описала выше
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: podde_o от Февраля 10, 2015, 08:03:13
спасибо, aniram-vovk, попробую, обращаться в Киев в геослужбу необходимо. Может, кто-то знает, с кем там можно по-людски пообщаться?)
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Foma от Февраля 14, 2015, 20:16:22
обращаться в Киев в геослужбу необходимо. Может, кто-то знает, с кем там можно по-людски пообщаться?)

Попробуйте у своих же местных геологов узнать либо они подскажут, какие частные фирмы у Вас занимаются геовопросами, а уж они точно знают все ходы. 
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: aLEXUS от Октября 06, 2016, 12:30:48
04.10.2016 Верховною Радою України в першому читанні прийнято Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру (щодо спеціального водокористування)

Основні зміни:
- Дозволи на спецводокористування видаватимуть органи Державного агенства водних ресурсів;
- термін дії Дозволу - 6 років;
- визначено вичерпний перелік документів для отримання Дозволу.

Більше інформаціїї за цим посиланням http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56820
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Foma от Октября 12, 2016, 18:22:33
04.10.2016 Верховною Радою України в першому читанні прийнято Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру (щодо спеціального водокористування)

Основні зміни:
- Дозволи на спецводокористування видаватимуть органи Державного агенства водних ресурсів;
- термін дії Дозволу - 6 років;
- визначено вичерпний перелік документів для отримання Дозволу.

Більше інформаціїї за цим посиланнім http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56820

Спасибо! Будем изучать! А чем же теперь будут заниматься в водном отделе в департаменте экологии?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Oksiekolog03 от Февраля 08, 2017, 16:38:42
Доброго дня Колеги! Хто отримував Дозвіл на спеціальне водокористування у 2016 році??? Підкажіть пункти: обґрунтування потреб у воді? (мені  в Департаменті говорять, що це як додаток до ПІБН, просто текстове пояснення у довільній формі). А також технічна характеристика артезіанських свердловин: знову ж таки в Департаменті говорять, інформація подається у вигляді таблиці.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: tiana от Февраля 08, 2017, 17:06:49
Доброго дня Колеги! Хто отримував Дозвіл на спеціальне водокористування у 2016 році??? Підкажіть пункти: обґрунтування потреб у воді? (мені  в Департаменті говорять, що це як додаток до ПІБН, просто текстове пояснення у довільній формі). А також технічна характеристика артезіанських свердловин: знову ж таки в Департаменті говорять, інформація подається у вигляді таблиці.

Мы получали в 2016. У нас в текстовой форме: Предприятие такое-то находиться там-то, осуществляет забор воды от туда-то. Нормативный расчет ведётся согласно таких-то нормативных документов. Согласно нормативного расчёта суточный забор воды столько-то, годовой столько-то. Подпись и печать директора.  Плюс Нормативный расчёт водоиспользования и водоотведения в табличном варианте за подписью и печатью директора, плюс схемы, а дальше копии тех паспорта на скважину, 2-ТП отчёт
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Oksiekolog03 от Февраля 09, 2017, 07:53:53
Дякую))
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: tiana от Февраля 09, 2017, 08:28:48
Дякую))
Пожалуйста, мир экологов настолько тесен, что если не помогать друг другу, это будет не почеловечески.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Oksiekolog03 от Февраля 09, 2017, 08:49:02
Таки правда ;)
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: aLEXUS от Мая 22, 2017, 10:15:31
Вопросик есть, может кто сталкивался. Предприятие А имеет Дозвіл на спецводокористування, в котором указан источник водоснабжения Предприятие Б (в п.п. 4,5,6). Предприятие Б в рамках декоммунизации меняет свое название, по сути поставщик воды тот же, только с декоммунизированным названием. Нужно ли Предприятию А получать новый Дозвіл на спецводокористування и указывать новое декоммунизированное название поставщика воды Предприятия Б в п.4,5,6 Дозвола?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Планета от Мая 22, 2017, 11:09:59
Вопрос Икс - интересно, зачем предприятию А получать разрешение на спецводопользование, если его получают первичные водопотребители)))). Ну если так надо, то достаточно будет решения, приказа или чего там о переименовании, ибо даже при переименовании вашего предприятия, замена дозвола не требуется согласно закона про дозвільну систему : 8.   Підстави   для   переоформлення   документа  дозвільного
характеру  встановлюються  законом. { Абзац перший частини восьмої
статті   4-1   в  редакції  Закону  N  835-VIII  (  835-19  )  від
26.11.2015 }

     Зміна  найменування  та  місцезнаходження юридичної особи або
прізвища,  імені, по батькові та місця проживання фізичної особи -
підприємця   не   є   підставами   для   переоформлення  документа
дозвільного характеру. { Абзац другий частини восьмої статті 4-1 в
редакції Закону N 835-VIII ( 835-19 ) від 26.11.2015 }
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: aLEXUS от Мая 22, 2017, 11:30:10
Вопрос Икс - интересно, зачем предприятию А получать разрешение на спецводопользование, если его получают первичные водопотребители)))).

Вы меня не поняли, не предприятие А меняет своё название, а поставщик воды, указанный в Дозволе в п.4,5,6.
В том то и вопрос, будет ли это считаться нарушением условий спецводопользования.
Сейчас в п.4,5,6 написано - питна вода - від Шахта "Комуняр" - 30 тис. м3/рік
а по факту должно быть - питна вода - від Шахта "Степова" - 30 тис. м3/рік
Поставщик воды декоммунизирует свое название
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: ekvilab от Мая 22, 2017, 13:05:49
Вопрос Икс - интересно, зачем предприятию А получать разрешение на спецводопользование, если его получают первичные водопотребители)))). Ну если так надо, то достаточно будет решения, приказа или чего там о переименовании, ибо даже при переименовании вашего предприятия, замена дозвола не требуется согласно закона про дозвільну систему : 8.   Підстави   для   переоформлення   документа  дозвільного
характеру  встановлюються  законом. { Абзац перший частини восьмої
статті   4-1   в  редакції  Закону  N  835-VIII  (  835-19  )  від
26.11.2015 }

     Зміна  найменування  та  місцезнаходження юридичної особи або
прізвища,  імені, по батькові та місця проживання фізичної особи -
підприємця   не   є   підставами   для   переоформлення  документа
дозвільного характеру. { Абзац другий частини восьмої статті 4-1 в
редакції Закону N 835-VIII ( 835-19 ) від 26.11.2015 }
Планета, смотрите тут: http://sop.org.ua/forum/index.php?topic=10840.0
суть такая: Стаття 44. Обов'язки водокористувачів

Водокористувачі зобов'язані: 9) здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу;

уточнения есть что вторичные не должны?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Планета от Мая 22, 2017, 14:29:18
Из практики- лет 7 в конце года получала лимит водопользования от управления водных ресурсов - это было основанием для бухгалтерии не платить х- кратный сбор за специальное водопользование. На тот момент скважинами не пользовались. Потом узаконили скважину и получили дозвил на спецводокористування, где прописывались лимиты забора воды с водоканала и забор со скважины. Сейчас на предприятии вода расходуется исключительно на хозяйственно-бытовые нужды в количестве меньшем чем для постановки на государственный учет. Рентную плату не вносим, как вторичные водопользователи и назову себя полной дурой, если побегу получать документы на специальное водопотребление. Всё таки граница есть между первичными и вторичными водопользователями. Права водокористувачів, які здійснюють спеціальне водокористування, можуть бути обмежені органом, який видав дозвіл на спеціальне водокористування чи надав водний об'єкт у користування або в оренду.
Права вторинних водокористувачів можуть бути обмежені первинними водокористувачами за погодженням з органом, який видав дозвіл на спеціальне водокористування чи надав водний об'єкт у користування.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Ekologist от Мая 22, 2017, 19:02:29
Потом узаконили скважину и получили дозвил на спецводокористування

А какие документы нужны для узаканивания скважины: начиная от рытья и заканчивая началом эксплуатации (т.е. получением разрешения на спецводопользование). А какое у Вас целевое предназначение земли, на которой вырыта Ваша скважина и построен водозабор?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Планета от Мая 23, 2017, 10:59:39
Скважина была пробурена в 80-тых, паспорт на сважину имелся, сделали замеры, анализы воды,согласовали в органах геологии, получили разрешение на спецводопользование и усё
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Елена Селена от Мая 24, 2017, 14:23:30
уточнения есть что вторичные не должны?
[/quote]
Уже есть, точнее вступят в силу с  04.06.2017 http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1830-19
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 11, ст.100)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Водному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189):
7) у статті 42:

частини четверту і п’яту викласти в такій редакції:

"Вторинні водокористувачі (абоненти) - це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їхні системи на підставі договору про водопостачання (поставку води) та/або про водовідведення без отримання дозволу на спеціальне водокористування.
Вторинні водокористувачі здійснюють скидання стічних вод у водні об’єкти на підставі дозволів на спеціальне водокористування";
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: ekvilab от Мая 24, 2017, 14:40:38
уточнения есть что вторичные не должны?
Уже есть, точнее вступят в силу с  04.06.2017 http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1830-19
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 11, ст.100)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Водному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189):
7) у статті 42:

частини четверту і п’яту викласти в такій редакції:

"Вторинні водокористувачі (абоненти) - це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їхні системи на підставі договору про водопостачання (поставку води) та/або про водовідведення без отримання дозволу на спеціальне водокористування.
Вторинні водокористувачі здійснюють скидання стічних вод у водні об’єкти на підставі дозволів на спеціальне водокористування";
[/quote]
вот так суперрр)))
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Ярослава от Июня 18, 2017, 20:41:33
А первинні водокористувачі тоді повинні отримувати спеціальний дозвіл на користування надрами? Чи тільки дозвіл на спеціальне водокористування? Якщо, наприклад, надають свої приміщення в оренду орендаторам й дають користуватися водою?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: ekvilab от Июня 19, 2017, 08:03:56
А первинні водокористувачі тоді повинні отримувати спеціальний дозвіл на користування надрами? Чи тільки дозвіл на спеціальне водокористування? Якщо, наприклад, надають свої приміщення в оренду орендаторам й дають користуватися водою?

КОДЕКС  УКРАЇНИ
ПРО  НАДРА

Стаття 23. Право землевласників і землекористувачів на видобування корисних копалин місцевого значення, торфу, підземних вод (крім мінеральних) та користування надрами для інших цілей

Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу.


Землевласники і землекористувачі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, частка сільськогосподарського товаровиробництва яких за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати підземні води (крім мінеральних) для сільськогосподарських, виробничих, а також власних господарсько-побутових потреб.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Ярослава от Июня 19, 2017, 11:19:08
А первинні водокористувачі тоді повинні отримувати спеціальний дозвіл на користування надрами? Чи тільки дозвіл на спеціальне водокористування? Якщо, наприклад, надають свої приміщення в оренду орендаторам й дають користуватися водою?

КОДЕКС  УКРАЇНИ
ПРО  НАДРА

Стаття 23. Право землевласників і землекористувачів на видобування корисних копалин місцевого значення, торфу, підземних вод (крім мінеральних) та користування надрами для інших цілей

Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу.


Землевласники і землекористувачі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, частка сільськогосподарського товаровиробництва яких за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати підземні води (крім мінеральних) для сільськогосподарських, виробничих, а також власних господарсько-побутових потреб.

Вот я тоже на это ссылаюсь, и говорю, что лицензия нам не нужна, т.к. мы сдаем помещения в аренду и их же санитарно обслуживаем, для того, чтобы арендаторам было их у нас комфортно брать в аренду, у нас квэд - сдавання в оренду власного нерухомого майна.
А контролирующие органы твердят другое...:(
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: ekvilab от Июня 19, 2017, 12:39:49
А первинні водокористувачі тоді повинні отримувати спеціальний дозвіл на користування надрами? Чи тільки дозвіл на спеціальне водокористування? Якщо, наприклад, надають свої приміщення в оренду орендаторам й дають користуватися водою?

КОДЕКС  УКРАЇНИ
ПРО  НАДРА

Стаття 23. Право землевласників і землекористувачів на видобування корисних копалин місцевого значення, торфу, підземних вод (крім мінеральних) та користування надрами для інших цілей

Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу.


Землевласники і землекористувачі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, частка сільськогосподарського товаровиробництва яких за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати підземні води (крім мінеральних) для сільськогосподарських, виробничих, а також власних господарсько-побутових потреб.

Вот я тоже на это ссылаюсь, и говорю, что лицензия нам не нужна, т.к. мы сдаем помещения в аренду и их же санитарно обслуживаем, для того, чтобы арендаторам было их у нас комфортно брать в аренду, у нас квэд - сдавання в оренду власного нерухомого майна.
А контролирующие органы твердят другое...:(

что твердят? есть акт? есть пріпіс? подписівали ли вы его з зауваженнями, в которых ссылались на ст.23 кодекса про недра?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Ярослава от Июня 19, 2017, 14:06:52
А первинні водокористувачі тоді повинні отримувати спеціальний дозвіл на користування надрами? Чи тільки дозвіл на спеціальне водокористування? Якщо, наприклад, надають свої приміщення в оренду орендаторам й дають користуватися водою?

КОДЕКС  УКРАЇНИ
ПРО  НАДРА

Стаття 23. Право землевласників і землекористувачів на видобування корисних копалин місцевого значення, торфу, підземних вод (крім мінеральних) та користування надрами для інших цілей

Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу.


Землевласники і землекористувачі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, частка сільськогосподарського товаровиробництва яких за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати підземні води (крім мінеральних) для сільськогосподарських, виробничих, а також власних господарсько-побутових потреб.

Вот я тоже на это ссылаюсь, и говорю, что лицензия нам не нужна, т.к. мы сдаем помещения в аренду и их же санитарно обслуживаем, для того, чтобы арендаторам было их у нас комфортно брать в аренду, у нас квэд - сдавання в оренду власного нерухомого майна.
А контролирующие органы твердят другое...:(

что твердят? есть акт? есть пріпіс? подписівали ли вы его з зауваженнями, в которых ссылались на ст.23 кодекса про недра?

Пока нет, проверка только началась на прошлой неделе, еще 10 дней впереди, пока только все словесно, но Вы подкрепили мою уверенность в себе, подставив свое твердое плечо! Спасибо! ;)
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: ekvilab от Июня 19, 2017, 15:40:50
А первинні водокористувачі тоді повинні отримувати спеціальний дозвіл на користування надрами? Чи тільки дозвіл на спеціальне водокористування? Якщо, наприклад, надають свої приміщення в оренду орендаторам й дають користуватися водою?

КОДЕКС  УКРАЇНИ
ПРО  НАДРА

Стаття 23. Право землевласників і землекористувачів на видобування корисних копалин місцевого значення, торфу, підземних вод (крім мінеральних) та користування надрами для інших цілей

Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу.


Землевласники і землекористувачі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, частка сільськогосподарського товаровиробництва яких за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати підземні води (крім мінеральних) для сільськогосподарських, виробничих, а також власних господарсько-побутових потреб.

Вот я тоже на это ссылаюсь, и говорю, что лицензия нам не нужна, т.к. мы сдаем помещения в аренду и их же санитарно обслуживаем, для того, чтобы арендаторам было их у нас комфортно брать в аренду, у нас квэд - сдавання в оренду власного нерухомого майна.
А контролирующие органы твердят другое...:(

что твердят? есть акт? есть пріпіс? подписівали ли вы его з зауваженнями, в которых ссылались на ст.23 кодекса про недра?

Пока нет, проверка только началась на прошлой неделе, еще 10 дней впереди, пока только все словесно, но Вы подкрепили мою уверенность в себе, подставив свое твердое плечо! Спасибо! ;)

0672154281 - звонок другу))
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Ярослава от Июня 19, 2017, 21:25:55
А первинні водокористувачі тоді повинні отримувати спеціальний дозвіл на користування надрами? Чи тільки дозвіл на спеціальне водокористування? Якщо, наприклад, надають свої приміщення в оренду орендаторам й дають користуватися водою?

КОДЕКС  УКРАЇНИ
ПРО  НАДРА

Стаття 23. Право землевласників і землекористувачів на видобування корисних копалин місцевого значення, торфу, підземних вод (крім мінеральних) та користування надрами для інших цілей

Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу.


Землевласники і землекористувачі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, частка сільськогосподарського товаровиробництва яких за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати підземні води (крім мінеральних) для сільськогосподарських, виробничих, а також власних господарсько-побутових потреб.

Вот я тоже на это ссылаюсь, и говорю, что лицензия нам не нужна, т.к. мы сдаем помещения в аренду и их же санитарно обслуживаем, для того, чтобы арендаторам было их у нас комфортно брать в аренду, у нас квэд - сдавання в оренду власного нерухомого майна.
А контролирующие органы твердят другое...:(

что твердят? есть акт? есть пріпіс? подписівали ли вы его з зауваженнями, в которых ссылались на ст.23 кодекса про недра?

Пока нет, проверка только началась на прошлой неделе, еще 10 дней впереди, пока только все словесно, но Вы подкрепили мою уверенность в себе, подставив свое твердое плечо! Спасибо! ;)

0672154281 - звонок другу))

Это на случай атомной бомбежки или друг всегда будет рад дружественному звонку коллеги?:))
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: ekvilab от Июня 20, 2017, 08:26:33
А первинні водокористувачі тоді повинні отримувати спеціальний дозвіл на користування надрами? Чи тільки дозвіл на спеціальне водокористування? Якщо, наприклад, надають свої приміщення в оренду орендаторам й дають користуватися водою?

КОДЕКС  УКРАЇНИ
ПРО  НАДРА

Стаття 23. Право землевласників і землекористувачів на видобування корисних копалин місцевого значення, торфу, підземних вод (крім мінеральних) та користування надрами для інших цілей

Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу.


Землевласники і землекористувачі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, частка сільськогосподарського товаровиробництва яких за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати підземні води (крім мінеральних) для сільськогосподарських, виробничих, а також власних господарсько-побутових потреб.

Вот я тоже на это ссылаюсь, и говорю, что лицензия нам не нужна, т.к. мы сдаем помещения в аренду и их же санитарно обслуживаем, для того, чтобы арендаторам было их у нас комфортно брать в аренду, у нас квэд - сдавання в оренду власного нерухомого майна.
А контролирующие органы твердят другое...:(

что твердят? есть акт? есть пріпіс? подписівали ли вы его з зауваженнями, в которых ссылались на ст.23 кодекса про недра?

Пока нет, проверка только началась на прошлой неделе, еще 10 дней впереди, пока только все словесно, но Вы подкрепили мою уверенность в себе, подставив свое твердое плечо! Спасибо! ;)

0672154281 - звонок другу))

Это на случай атомной бомбежки или друг всегда будет рад дружественному звонку коллеги?:))
друг всегда рад помочь))
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Планета от Июля 12, 2017, 16:24:30
Законом Украины от 21.12.2016 г. № 1797-VIII внесены изменения в ст. 255 НКУ, согласно которым с 1 января 2018 года из плательщиков исключены вторичные водопользователи. Это значит, что предприниматели, получающие воду на основании договоров с водоканалами или другими субъектами, с 2018 года не будут плательщиками рентной платы за воду, независимо от факта использования воды в своем бизнесе. Пока же предпринимателям (независимо от системы налогообложения) придется платить за воду в общем порядке.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: ekvilab от Июля 13, 2017, 08:41:24
Законом Украины от 21.12.2016 г. № 1797-VIII внесены изменения в ст. 255 НКУ, согласно которым с 1 января 2018 года из плательщиков исключены вторичные водопользователи. Это значит, что предприниматели, получающие воду на основании договоров с водоканалами или другими субъектами, с 2018 года не будут плательщиками рентной платы за воду, независимо от факта использования воды в своем бизнесе. Пока же предпринимателям (независимо от системы налогообложения) придется платить за воду в общем порядке.
давайте помечтаем, я предприятие А, которое берёт воду из скважин и готовлю из них напитки. плачу за водопользование 50 грн за 100 м. куб и 50 грн за 1 м.куб воды, которая входит в состав напитков.
Теперь я создаю предприятие Б, которое берет воду от предприятия А - является вторичным водопользователем и не платит рентную плату. Я как предприятие А не знаю на какие нужды предприятие Б использует воду и плачу только 50 грн за 100 м. куб. ................... PROFIT!!!!
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: ekvilab от Июля 13, 2017, 08:42:29
Законом Украины от 21.12.2016 г. № 1797-VIII внесены изменения в ст. 255 НКУ, согласно которым с 1 января 2018 года из плательщиков исключены вторичные водопользователи. Это значит, что предприниматели, получающие воду на основании договоров с водоканалами или другими субъектами, с 2018 года не будут плательщиками рентной платы за воду, независимо от факта использования воды в своем бизнесе. Пока же предпринимателям (независимо от системы налогообложения) придется платить за воду в общем порядке.
давайте помечтаем, я предприятие А, которое берёт воду из скважин и готовлю из них напитки. плачу за водопользование 50 грн за 100 м. куб и 50 грн за 1 м.куб воды, которая входит в состав напитков.
Теперь я создаю предприятие Б, которое готовит напитки и  берет воду от предприятия А - является вторичным водопользователем и не платит рентную плату. Я как предприятие А не знаю на какие нужды предприятие Б использует воду и плачу только 50 грн за 100 м. куб. ................... PROFIT!!!!
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Яна 912 от Сентября 04, 2017, 11:16:16
Коллеги, помогите!
Ситуация, переоформляем дозвил на спецводокористування, хотим брать воду на пылеподавление. Изначально планируем брать воду из двух наблюдательных скважин, естественно учитывая фактор не более 300 м куб в сутки с одной скважины. Но в будущем планируем брать воду из канала дренажной системы. Канала еще нет, будет через год ориентировочно. Вопрос, пока на даном этапе оформлять дозвил на две скважины? А потом через год переоформить на отбор воды с дренажной системы? Или просить проектировщиков, чтобы они учитывали будущую дренажную систему? Спасибо.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Анжела от Сентября 04, 2017, 14:57:30
Коллеги, помогите!
Ситуация, переоформляем дозвил на спецводокористування, хотим брать воду на пылеподавление. Изначально планируем брать воду из двух наблюдательных скважин, естественно учитывая фактор не более 300 м куб в сутки с одной скважины. Но в будущем планируем брать воду из канала дренажной системы. Канала еще нет, будет через год ориентировочно. Вопрос, пока на даном этапе оформлять дозвил на две скважины? А потом через год переоформить на отбор воды с дренажной системы? Или просить проектировщиков, чтобы они учитывали будущую дренажную систему? Спасибо.
Если проектировщик согласится сразу считать, то можно учесть сразу, но... я бы сделала на скважины сейчас, а потом лучше переоформить. Сегодня Вы видите план забора воды по одной схеме, кто знает, что будет через год, может Вы вообще от этой идеи откажитесь
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Яна 912 от Сентября 04, 2017, 15:07:48
Коллеги, помогите!
Ситуация, переоформляем дозвил на спецводокористування, хотим брать воду на пылеподавление. Изначально планируем брать воду из двух наблюдательных скважин, естественно учитывая фактор не более 300 м куб в сутки с одной скважины. Но в будущем планируем брать воду из канала дренажной системы. Канала еще нет, будет через год ориентировочно. Вопрос, пока на даном этапе оформлять дозвил на две скважины? А потом через год переоформить на отбор воды с дренажной системы? Или просить проектировщиков, чтобы они учитывали будущую дренажную систему? Спасибо.
Если проектировщик согласится сразу считать, то можно учесть сразу, но... я бы сделала на скважины сейчас, а потом лучше переоформить. Сегодня Вы видите план забора воды по одной схеме, кто знает, что будет через год, может Вы вообще от этой идеи откажитесь

От идеи про дренажную систему 100% не откажемся, тогда просить проектировщика включить этот пункт обязательно. Вроде так?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Анжела от Сентября 04, 2017, 16:39:40
Коллеги, помогите!
Ситуация, переоформляем дозвил на спецводокористування, хотим брать воду на пылеподавление. Изначально планируем брать воду из двух наблюдательных скважин, естественно учитывая фактор не более 300 м куб в сутки с одной скважины. Но в будущем планируем брать воду из канала дренажной системы. Канала еще нет, будет через год ориентировочно. Вопрос, пока на даном этапе оформлять дозвил на две скважины? А потом через год переоформить на отбор воды с дренажной системы? Или просить проектировщиков, чтобы они учитывали будущую дренажную систему? Спасибо.
Если проектировщик согласится сразу считать, то можно учесть сразу, но... я бы сделала на скважины сейчас, а потом лучше переоформить. Сегодня Вы видите план забора воды по одной схеме, кто знает, что будет через год, может Вы вообще от этой идеи откажитесь

От идеи про дренажную систему 100% не откажемся, тогда просить проектировщика включить этот пункт обязательно. Вроде так?
При таких условиях, если бы меня заказчик просил я бы сразу включила...
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: lev от Апреля 04, 2018, 15:44:24
Доброго дня колегам!
Уточніть, будь-ласка, по наступному:
дозвіл на спецводокористування видано на декілька свердловин, розташованих у різних виробничих підрозділах (не окремі юрсоби); територіально вони, звісно, розташовані достатньо близько один від одного (тому й видав Департамент Екології та природних ресурсів один дозвіл на всі). Один із підрозділів ось-ось фірма продасть - тобто просто одна свердловина вилітає із списку, а у інших підрозділах виробництво залишається таке ж, як і було. 
То дозвіл після цього можна буде переоформити, чи варіант тільки один - заново все отримувати? Хотілось би перед офіційним запитом в Департамент взнати думку колег (може, у різних областях по-різному).     
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: EcoLog.in.UA от Апреля 05, 2018, 08:19:57
Доброго дня колегам!
Уточніть, будь-ласка, по наступному:
дозвіл на спецводокористування видано на декілька свердловин, розташованих у різних виробничих підрозділах (не окремі юрсоби); територіально вони, звісно, розташовані достатньо близько один від одного (тому й видав Департамент Екології та природних ресурсів один дозвіл на всі). Один із підрозділів ось-ось фірма продасть - тобто просто одна свердловина вилітає із списку, а у інших підрозділах виробництво залишається таке ж, як і було. 
То дозвіл після цього можна буде переоформити, чи варіант тільки один - заново все отримувати? Хотілось би перед офіційним запитом в Департамент взнати думку колег (може, у різних областях по-різному).     

Оскільки Департаменти більше не видають дозволи на спецводокористування, треба буде проходити нову процедуру наново при отриманні дозволу у Держводагентства http://davr.gov.ua/pro-dozvil-na-specialne-vodokoristuvannya, проконсультутеся з ними
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: vik0208 от Июня 04, 2018, 08:29:20
Добрый день коллеги! Подскажите пожалуйста, кто-то получал Спецводопользование по новой Постанове в Государственном агенстве водных ресурсов. Нужна помощь нормативы ПДС необходимо рассчитывать или можно воспользоватся старыми?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: sonechko от Июня 04, 2018, 22:15:40
Доброго дня)Допоможіть будь ласка)))
Цікавить таке питання: підприємство, яке має свердловину обов"язково має мати водолічильник????Якщо ж підприємство не має водолічильника, але бажає отримати дозвіл на спецводокористування, то на які дані можна спиратися, готуючи документи на отримання такого дозволу?

Доброго вечора! Розрахунок Ви проводите згідно нормативних документів або технологічних норматтвів(якщо у Вас такі є і затверджені) по кожній статті витрат(господарсько - питні, виробничі, допоміжні) за фактичні. берете дані з 2-ТП водгосп річна за попередній рік(якщо звітували) і у заходах прописуєте встановлення лічильника на свердловині протягом певного терміну з моменту отримання дозволу. 
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: sonechko от Июня 04, 2018, 22:19:08
Добрый день коллеги! Подскажите пожалуйста, кто-то получал Спецводопользование по новой Постанове в Государственном агенстве водных ресурсов. Нужна помощь нормативы ПДС необходимо рассчитывать или можно воспользоватся старыми?
Не получали еще с ПДСами, но они же у Вас на определенный срок утверждены. В пакет документов все равно всходит проект ПДС, просто отдельно утверждать его не надо. А там, думаю, нужно смотреть на дату до которой его утвердили и принимать решение. А еще лучше - позвоните в отдел, который занимается выдачей Дозволов, там все довольно адекватные и Вам подскажут.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Анжела от Июня 19, 2018, 12:37:41
Добрый день коллеги! Подскажите пожалуйста, кто-то получал Спецводопользование по новой Постанове в Государственном агенстве водных ресурсов. Нужна помощь нормативы ПДС необходимо рассчитывать или можно воспользоватся старыми?
Мы получали и не раз для наших заказчиков. ПДС расчитывать нужно и сдавать в водные ресурсы вместе с материалам по СВП.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: anna_merezha от Июля 04, 2018, 15:11:38
Добрий день!Звертаюсь до вас ще раз за допомогою)
Необхідно підготувати документи на дозвіл на спецводокористування для декількох шкіл ОТГ(Відділ гуманітарної політики сільської ради, куди входить 4 школи)...так от, цікавить таке питання, в переліку необхідних документів для отримання дозволу є: "Затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб"єктів господарювання, які надають послуги з центрального водопостачання та/або водовідведення).", так от,це необхідно суто для ОТГ десь взяти, чи цей документ не потрібний для такого водоспоживача?
Взагалі, може хтось має такого роду якийсь зразок документів??Поділіться будь ласочка (anna.merezha@ukr.net) ???
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Анжела от Июля 06, 2018, 09:15:05
Добрий день!Звертаюсь до вас ще раз за допомогою)
Необхідно підготувати документи на дозвіл на спецводокористування для декількох шкіл ОТГ(Відділ гуманітарної політики сільської ради, куди входить 4 школи)...так от, цікавить таке питання, в переліку необхідних документів для отримання дозволу є: "Затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб"єктів господарювання, які надають послуги з центрального водопостачання та/або водовідведення).", так от,це необхідно суто для ОТГ десь взяти, чи цей документ не потрібний для такого водоспоживача?
Взагалі, може хтось має такого роду якийсь зразок документів??Поділіться будь ласочка (anna.merezha@ukr.net) ???
Вам эти нормы не нужны!!!!! Нормы делаются только для предприятий которые подают воду населению.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: anna_merezha от Июля 06, 2018, 10:33:28
Добрий день!Звертаюсь до вас ще раз за допомогою)
Необхідно підготувати документи на дозвіл на спецводокористування для декількох шкіл ОТГ(Відділ гуманітарної політики сільської ради, куди входить 4 школи)...так от, цікавить таке питання, в переліку необхідних документів для отримання дозволу є: "Затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб"єктів господарювання, які надають послуги з центрального водопостачання та/або водовідведення).", так от,це необхідно суто для ОТГ десь взяти, чи цей документ не потрібний для такого водоспоживача?
Взагалі, може хтось має такого роду якийсь зразок документів??Поділіться будь ласочка (anna.merezha@ukr.net) ???
Вам эти нормы не нужны!!!!! Нормы делаются только для предприятий которые подают воду населению.
Щиро дякую за відповідь)
А якщо це буде, наприклад, сільська рада, яка через водонапірну башту подає воду до кожного будинку?тоді цей документ потрібний?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Анжела от Июля 06, 2018, 12:14:32
Добрий день!Звертаюсь до вас ще раз за допомогою)
Необхідно підготувати документи на дозвіл на спецводокористування для декількох шкіл ОТГ(Відділ гуманітарної політики сільської ради, куди входить 4 школи)...так от, цікавить таке питання, в переліку необхідних документів для отримання дозволу є: "Затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб"єктів господарювання, які надають послуги з центрального водопостачання та/або водовідведення).", так от,це необхідно суто для ОТГ десь взяти, чи цей документ не потрібний для такого водоспоживача?
Взагалі, може хтось має такого роду якийсь зразок документів??Поділіться будь ласочка (anna.merezha@ukr.net) ???
Вам эти нормы не нужны!!!!! Нормы делаются только для предприятий которые подают воду населению.
Щиро дякую за відповідь)
А якщо це буде, наприклад, сільська рада, яка через водонапірну башту подає воду до кожного будинку?тоді цей документ потрібний?
Да
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: lev от Июля 09, 2018, 11:26:26
Доброго дня, колеги!
   Уточніть, будь-ласка, чи реально зараз отримати Дозвіл самому (самим розрахунки провести, самим все подавати і т.д. т.п.), чи без допомоги організацій-розробників ніяк?
   І ще одне цікавить: дозвіл на спецводокористування видано на декілька свердловин, розташованих у різних виробничих підрозділах (не окремі юрсоби); територіально вони, звісно, розташовані достатньо близько один від одного (тому й видав Департамент Екології та природних ресурсів один дозвіл на всі). Один із підрозділів фірма вже продала - тобто одна свердловина вилетіла із списку, а у інших підрозділах виробництво залишається таке ж, як і було. Наш Сектор Держводагентства (у Полтавській області) по телефону сказав, що треба спочатку анулювати дозвіл, а вже тоді по-новій отримувати все (заново розрахунки і т.д. т.п.). Поки чекаю офіційної відповіді, хотілось би взнати: у інших областях в подібних випадках так само, чи по-іншому?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Анжела от Июля 09, 2018, 15:21:39
Доброго дня, колеги!
   Уточніть, будь-ласка, чи реально зараз отримати Дозвіл самому (самим розрахунки провести, самим все подавати і т.д. т.п.), чи без допомоги організацій-розробників ніяк?
   І ще одне цікавить: дозвіл на спецводокористування видано на декілька свердловин, розташованих у різних виробничих підрозділах (не окремі юрсоби); територіально вони, звісно, розташовані достатньо близько один від одного (тому й видав Департамент Екології та природних ресурсів один дозвіл на всі). Один із підрозділів фірма вже продала - тобто одна свердловина вилетіла із списку, а у інших підрозділах виробництво залишається таке ж, як і було. Наш Сектор Держводагентства (у Полтавській області) по телефону сказав, що треба спочатку анулювати дозвіл, а вже тоді по-новій отримувати все (заново розрахунки і т.д. т.п.). Поки чекаю офіційної відповіді, хотілось би взнати: у інших областях в подібних випадках так само, чи по-іншому?
Добрый день!
1. Вы самостоятельном можете разработать и подать пакет документов на спецводопользование без чей-либо помощи. Там нет ничего архисложного.
2. Не важно на каком расстоянии скважины друг от друга находятся, если в пределах одной области то выдается один Дозвил на все (хоть 1-а скважина хоть 101).
3. Сектор ... совершенно прав. Вы должны аннулировать Дозвил на скважину в подразделении которое продали, т.к. новый владелец не сможет оформить Дозвил на себя. И свой, имеющийся на данный момент,  Дозвил Вы тоже должны переделать т.к. у вас поменялись условия водопользования (ушла одна скважина).
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: lev от Июля 09, 2018, 15:54:30
Дякую за інформацію!
Щодо розробки пакету документів: я мала на увазі, чи не "крутить носом" Сектор, коли суб`єкт господарювання подає пакет документів із самостійно зробленими розрахунками, а не із розрахунками від організації-розробника. Та й не доводилось займатись такими розрахунками раніше, тому виникають питання: ДБН В.2.5-64:2012 (внутрішній водопровід і каналізація) та ДБН Б.2.4-1-94 (Планування і забудова сільських поселень) достатньо для розрахунків, чи е треба якісь ДБН? Що входить до інших потреб? Та багатоінших питань. 
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Анжела от Июля 10, 2018, 09:17:04
Дякую за інформацію!
Щодо розробки пакету документів: я мала на увазі, чи не "крутить носом" Сектор, коли суб`єкт господарювання подає пакет документів із самостійно зробленими розрахунками, а не із розрахунками від організації-розробника. Та й не доводилось займатись такими розрахунками раніше, тому виникають питання: ДБН В.2.5-64:2012 (внутрішній водопровід і каналізація) та ДБН Б.2.4-1-94 (Планування і забудова сільських поселень) достатньо для розрахунків, чи е треба якісь ДБН? Що входить до інших потреб? Та багатоінших питань.
Сектору все равно кто делает расчет, главное чтобы он был правильный и что бы дебит скважин соответствовал объему воды который Вы поднимаете.
Возьмите за основу старый пакет документов. Там должны были быть расписаны все нормативные документы, куда, на что и в каком количестве расходуется вода.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: lev от Июля 10, 2018, 11:23:47
Цитировать
Возьмите за основу старый пакет документов....
- та власне цим і зайнялася. В принципі, нова форма Нормативного розрахунку не дуже й відрізняється від старої.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: lev от Июля 24, 2018, 09:11:04
Доброго дня, колеги!
Тут від розробників документів почула (з посиланням, що вийшла ще у 2016 році якась Постанова), що, мовляв, тим суб'єктам господарювання, що займаються сільським господарством, для своїх рослинництва-тваринництва вимагають  отримувати, хоча б і тільки символічно (на папері) дозвіл на поверхневе водокористування. Тобто хоч і користуєшся свердловинами, але подібне для своїх ферм-приготування розчинів пестицидів отримуй. Та ще й краще цей дозвіл на забір із річки, а не ставку брати.
То виникають питання:
1) Це правда так?
2) Я пропустила найновіші зміни у законодавстві?
3) Це розробники документів щось хитрують?
Просвітіть, будь-ласка, а то тут готуєш сам документи на новий дозвіл, а тут може все марно - сам його не отримаєш? Та й іншим мо цікаво буде взнати.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: anna_merezha от Июля 30, 2018, 09:53:00
Добрий день!В мене виникло таке, трошки дивне запитання для самої...
Якщо підприємство немає паспорта на свердловину, а хоче отримати дозвіл на спецводокористування,то який дебіт свердловини вказувати?І чи взагалі можна подавати документи на дозвіл?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Ekologist от Сентября 25, 2018, 20:19:18
Добрый день коллеги! Подскажите пожалуйста, кто-то получал Спецводопользование по новой Постанове в Государственном агенстве водных ресурсов. Нужна помощь нормативы ПДС необходимо рассчитывать или можно воспользоватся старыми?
Мы получали и не раз для наших заказчиков. ПДС расчитывать нужно и сдавать в водные ресурсы вместе с материалам по СВП.

Господа-экологи, а кто-нибудь пользуется программой на ЕОМ при расчете ПДС, как написано в 116 приказе? Или сейчас расчеты и проверку в контрольном створе не требуют?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Foma от Января 28, 2019, 11:26:41
Подскажите, пожалуйста, в каком документе сейчас прописано, что разрешение на спецводопользование должно быть одно на объединение. У нас есть несколько - на разные территории по области, хотя это не филиалы. Так было всегда. А сегодня Водрес сказал, что надо теперь получать одно общее. Но у нас везде свои нюансы - где шахтный, где артскважина, где в горканализацию сброс, где в канал.... Сам Водрес подтвердить свои слова ни чем пока не смог - типа знаем и все.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Foma от Марта 06, 2019, 10:17:17
Ещё раз таки спрашиваю, может кто-то уже сталкивался - в каком-то законе либо регламентной цидульке есть разъяснение, что одно юрлицо имеет право получать только одно! разрешение на спецводопользование?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: gangala от Марта 06, 2019, 12:28:00
Ещё раз таки спрашиваю, может кто-то уже сталкивался - в каком-то законе либо регламентной цидульке есть разъяснение, что одно юрлицо имеет право получать только одно! разрешение на спецводопользование?


Нашла вот такой ответ на Ваш вопрос:

Дозвіл на спецводокористування отримує суб'єкт господарської діяльності, який здійснює забір води з природних джерел і скидання стоків в природні джерела. Згідно ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" суб'єкт господарської діяльності - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, яка здійснює господарську діяльність.

Управління та контроль водними ресурсами здійснюється за басейновим принципом, тому дозвіл на спецводокористування отримує юридична особа за місцем здійснення господарської діяльності в межах області. Якщо кілька виробничих ділянок розташовані в одній області, то в дозволі на спецводокористування перераховуються всі джерела споживання водних ресурсів відповідної області.

Відповідно до Положення про сектор у Вінницькій (або Волинській; Дніпропетровській; Донецькій; Луганській; Харківській; Житомирській; Закарпатській; Запорізькій; Івано-Франківській; Кіровоградській; Львівській; Миколаївській; Одеській; Полтавській; Рівненській; Сумській; Тернопільській; Херсонській; Хмельницькій; Черкаській; Чернівецькій; Чернігівській та м. Севастополі) області Державного агентства водних ресурсів України, затвердженого Наказом Державного агентства водних ресурсів України від 06.06.2017 № 73 основні завдання сектору - здійснення повноважень Держводагентства у частині видачі документів дозвільного характеру, надання адміністративних послуг та інших владних функцій у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів у межах області.

Тому підприємство отримує один дозвіл на свої потужності в межах однієї області при умові, що ці потужності не є відокремленими юридичними філіями.

Виробнича ділянка без статусу юридичної особи не може отримати дозвіл на спецводокористування.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Foma от Марта 06, 2019, 14:14:51
Ещё раз таки спрашиваю, может кто-то уже сталкивался - в каком-то законе либо регламентной цидульке есть разъяснение, что одно юрлицо имеет право получать только одно! разрешение на спецводопользование?


Нашла вот такой ответ на Ваш вопрос:

Дозвіл на спецводокористування отримує суб'єкт господарської діяльності, який здійснює забір води з природних джерел і скидання стоків в природні джерела. Згідно ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" суб'єкт господарської діяльності - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, яка здійснює господарську діяльність.

Управління та контроль водними ресурсами здійснюється за басейновим принципом, тому дозвіл на спецводокористування отримує юридична особа за місцем здійснення господарської діяльності в межах області. Якщо кілька виробничих ділянок розташовані в одній області, то в дозволі на спецводокористування перераховуються всі джерела споживання водних ресурсів відповідної області.

Відповідно до Положення про сектор у Вінницькій (або Волинській; Дніпропетровській; Донецькій; Луганській; Харківській; Житомирській; Закарпатській; Запорізькій; Івано-Франківській; Кіровоградській; Львівській; Миколаївській; Одеській; Полтавській; Рівненській; Сумській; Тернопільській; Херсонській; Хмельницькій; Черкаській; Чернівецькій; Чернігівській та м. Севастополі) області Державного агентства водних ресурсів України, затвердженого Наказом Державного агентства водних ресурсів України від 06.06.2017 № 73 основні завдання сектору - здійснення повноважень Держводагентства у частині видачі документів дозвільного характеру, надання адміністративних послуг та інших владних функцій у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів у межах області.

Тому підприємство отримує один дозвіл на свої потужності в межах однієї області при умові, що ці потужності не є відокремленими юридичними філіями.

Виробнича ділянка без статусу юридичної особи не може отримати дозвіл на спецводокористування.
Спасибо огромное. А еще - может ссылку сбросите откуда это взято, чтобы я руководству показала уже. Заранее спасибо!
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: gangala от Марта 06, 2019, 14:34:06
Ещё раз таки спрашиваю, может кто-то уже сталкивался - в каком-то законе либо регламентной цидульке есть разъяснение, что одно юрлицо имеет право получать только одно! разрешение на спецводопользование?


Нашла вот такой ответ на Ваш вопрос:

Дозвіл на спецводокористування отримує суб'єкт господарської діяльності, який здійснює забір води з природних джерел і скидання стоків в природні джерела. Згідно ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" суб'єкт господарської діяльності - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, яка здійснює господарську діяльність.

Управління та контроль водними ресурсами здійснюється за басейновим принципом, тому дозвіл на спецводокористування отримує юридична особа за місцем здійснення господарської діяльності в межах області. Якщо кілька виробничих ділянок розташовані в одній області, то в дозволі на спецводокористування перераховуються всі джерела споживання водних ресурсів відповідної області.

Відповідно до Положення про сектор у Вінницькій (або Волинській; Дніпропетровській; Донецькій; Луганській; Харківській; Житомирській; Закарпатській; Запорізькій; Івано-Франківській; Кіровоградській; Львівській; Миколаївській; Одеській; Полтавській; Рівненській; Сумській; Тернопільській; Херсонській; Хмельницькій; Черкаській; Чернівецькій; Чернігівській та м. Севастополі) області Державного агентства водних ресурсів України, затвердженого Наказом Державного агентства водних ресурсів України від 06.06.2017 № 73 основні завдання сектору - здійснення повноважень Держводагентства у частині видачі документів дозвільного характеру, надання адміністративних послуг та інших владних функцій у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів у межах області.

Тому підприємство отримує один дозвіл на свої потужності в межах однієї області при умові, що ці потужності не є відокремленими юридичними філіями.

Виробнича ділянка без статусу юридичної особи не може отримати дозвіл на спецводокористування.
Спасибо огромное. А еще - может ссылку сбросите откуда это взято, чтобы я руководству показала уже. Заранее спасибо!

Эта информация взята из интернет источника "Онлайн-консультант еколога підприємства". К сожалению ссылку давать не имеет смысла, так как этот ресурс платный и у Вас просто не будет доступа к нему.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Foma от Марта 06, 2019, 14:42:08

[/quote]

Эта информация взята из интернет источника "Онлайн-консультант еколога підприємства". К сожалению ссылку давать не имеет смысла, так как этот ресурс платный и у Вас просто не будет доступа к нему.
[/quote]
Спасибо все равно Вам огромное! По крайней мере, уже есть понимание где обсуждался данный вопрос - как говорится, будем искать! ))))
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: anna_merezha от Марта 12, 2019, 15:22:19
Добрий день!Допоможіть будь ласка)
Ситуація така: сільська рада має на балансі свердловини, водою з яких забезпечує по-декілька дворів(з однієї свердловини забезпечується 3 двори, з другої і третьої - по 7 дворів). На базі сільської ради не створено ЖКП. Необхідно отримати дозвіл на спецводокористування.
Запитання: Чи потрібно розробляти ІТНВПВ? Якщо так,то розробляти їх для кожної свердловини? Якщо не потрібно ІТНВПВ, то чим керуватися про це?
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Яна 912 от Марта 13, 2019, 15:28:11
Подскажите, возможно ли получить Разрешение на спецводопользование на сброс воды напрямую в водный объект, без применения возможных способов очистки воды. Вода - откачана из скважин, условно чистая, минерализация в пределах 1,5 г на литр.
Название: Re: Спецводокористування
Отправлено: Анжела от Апреля 10, 2019, 17:07:12
Добрий день!Допоможіть будь ласка)
Ситуація така: сільська рада має на балансі свердловини, водою з яких забезпечує по-декілька дворів(з однієї свердловини забезпечується 3 двори, з другої і третьої - по 7 дворів). На базі сільської ради не створено ЖКП. Необхідно отримати дозвіл на спецводокористування.
Запитання: Чи потрібно розробляти ІТНВПВ? Якщо так,то розробляти їх для кожної свердловини? Якщо не потрібно ІТНВПВ, то чим керуватися про це?

Доброго времени суток.
1. ІТНВПВ обязательно нужно разрабатывать и согласовывать в утвержденном порядке, т.к. сельсовет подает воду населению. Нормативы делаются на юридическое лицо (в целом), соответственно если у сельсовета 20 скважин то и делаются одни нормативы на все 20 скважин.
2. И Дозвил так же нужно получать, т.к. суточный забор воды из каждой скважины больше 5 м3/сут. но меньше 300 м3/сут.