Автор Тема: проект ЗСО  (Прочитано 2559 раз)

Andruxa84

  • Асистент
  • *****
  • Сообщений: 256
проект ЗСО
« : Февраля 24, 2016, 08:46:17 »
Добрый день! Подскажите пожалуйста, кто имеет к вопросу отношение. Реально ли предприятию  сделать скважину с технической водой на своем земельном участке для последующей продаже другому предприятию, которое будет использовать ее в виде сырья на производстве, при этом оформив лишь одно разрешение на спецводопользование (водозабор до 300м3)? Нужен ли в таком случае проект ЗСО?

ekvilab

  • Професор
  • *****
  • Сообщений: 1501
Re: проект ЗСО
« Ответ #1 : Февраля 24, 2016, 12:18:30 »
Андрей начал, я продолжу
Прошу Вас надати роз’яснення стосовно доцільності встановлення зон санітарної охорони свердловин, адже:
відповідно до статті 93 Водного Кодексу України, з метою охорони водних об'єктів у районах забору води для централізованого водопостачання населення, лікувальних і оздоровчих потреб встановлюються зони санітарної охорони, які поділяються на пояси особливого режиму;
відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про правовий режим зон санітарної охорони водних обʹєктів» від 18.12.1998 р №2024, з  метою  забезпечення  охорони  водних об'єктів у районах забору  води  для   централізованого   водопостачання   населення,  лікувальних  та  оздоровчих  потреб встановлюються зони санітарної охорони (ЗСО);
відповідно до статті 1 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання»,  централізоване питне водопостачання - господарська діяльність із  забезпечення  споживачів  питною  водою за допомогою комплексу
об'єктів,  споруд,  розподільних водопровідних  мереж,  пов'язаних єдиним   технологічним  процесом  виробництва  та  транспортування питної води; нецентралізоване питне    водопостачання    -    забезпечення індивідуальних  споживачів   питною   водою   з   джерел   питного водопостачання,  за  допомогою  пунктів розливу води (в тому числі пересувних),  застосування установок (пристроїв) підготовки питної води та постачання фасованої питної води.
Наше підприємство займається нецентралізованим питним водопостачанням - виробництвом напоїв, і виходячи з вищенаведеного, не має відношення до централізованого водопостачання населення, лікувальних і оздоровчих потреб, а отже і не потребує встановлення зон санітарної охорони.
Про це також свідчить, що у відповідності до статті 59 «Централізоване водопостачання» Водного Кодексу України є вимога до підприємств, які здійснюють централізоване водопостачання, підтримувати в належному стані зону санітарної охорони водозабору, а у статті 60 «Нецентралізоване водопостачання населення» така вимога відсутня.
Проте, всупереч законодавчих актів України в пункті Х особливих умов Спеціального Дозволу на користування надрами №ХХХ внесено розробку та затвердження зон санітарної охорони для свердловин.
Прошу Вас надати відповідь на запитання:
1. Чи необхідно ТОВ «» встановлення зон санітарної охорони на свердловини?
2. Чи є необхідність (та можливість) виключити пункт Х особливих умов Спеціального Дозволу на користування надрами №ХХХ?
Отдам глиста в надежную жопу.

Andruxa84

  • Асистент
  • *****
  • Сообщений: 256
Re: проект ЗСО
« Ответ #2 : Февраля 24, 2016, 12:31:52 »
Андрей начал, я продолжу
Прошу Вас надати роз’яснення стосовно доцільності встановлення зон санітарної охорони свердловин, адже:
відповідно до статті 93 Водного Кодексу України, з метою охорони водних об'єктів у районах забору води для централізованого водопостачання населення, лікувальних і оздоровчих потреб встановлюються зони санітарної охорони, які поділяються на пояси особливого режиму;
відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про правовий режим зон санітарної охорони водних обʹєктів» від 18.12.1998 р №2024, з  метою  забезпечення  охорони  водних об'єктів у районах забору  води  для   централізованого   водопостачання   населення,  лікувальних  та  оздоровчих  потреб встановлюються зони санітарної охорони (ЗСО);
відповідно до статті 1 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання»,  централізоване питне водопостачання - господарська діяльність із  забезпечення  споживачів  питною  водою за допомогою комплексу
об'єктів,  споруд,  розподільних водопровідних  мереж,  пов'язаних єдиним   технологічним  процесом  виробництва  та  транспортування питної води; нецентралізоване питне    водопостачання    -    забезпечення індивідуальних  споживачів   питною   водою   з   джерел   питного водопостачання,  за  допомогою  пунктів розливу води (в тому числі пересувних),  застосування установок (пристроїв) підготовки питної води та постачання фасованої питної води.
Наше підприємство займається нецентралізованим питним водопостачанням - виробництвом напоїв, і виходячи з вищенаведеного, не має відношення до централізованого водопостачання населення, лікувальних і оздоровчих потреб, а отже і не потребує встановлення зон санітарної охорони.
Про це також свідчить, що у відповідності до статті 59 «Централізоване водопостачання» Водного Кодексу України є вимога до підприємств, які здійснюють централізоване водопостачання, підтримувати в належному стані зону санітарної охорони водозабору, а у статті 60 «Нецентралізоване водопостачання населення» така вимога відсутня.
Проте, всупереч законодавчих актів України в пункті Х особливих умов Спеціального Дозволу на користування надрами №ХХХ внесено розробку та затвердження зон санітарної охорони для свердловин.
Прошу Вас надати відповідь на запитання:
1. Чи необхідно ТОВ «» встановлення зон санітарної охорони на свердловини?
2. Чи є необхідність (та можливість) виключити пункт Х особливих умов Спеціального Дозволу на користування надрами №ХХХ?

Запросец - бомба!! ))) Спасибо!!

l28112006

  • Професор
  • *****
  • Сообщений: 979
Re: проект ЗСО
« Ответ #3 : Февраля 24, 2016, 12:41:31 »
Интересно, что ответят...Можно потом ответ выложить.
Спасибо.

ekvilab

  • Професор
  • *****
  • Сообщений: 1501
Re: проект ЗСО
« Ответ #4 : Июня 29, 2016, 08:54:10 »
вот виденье Госгеонедр:
Отдам глиста в надежную жопу.

l28112006

  • Професор
  • *****
  • Сообщений: 979
Re: проект ЗСО
« Ответ #5 : Июня 29, 2016, 23:41:30 »
Очень интересно... Спасибо.

Foma

  • Асистент
  • *****
  • Сообщений: 286
Re: проект ЗСО
« Ответ #6 : Июля 07, 2016, 06:40:30 »
А я вот на что обращаю внимание. Ведь говорится о создании зон! Так они у нас у всех есть-огражденные заборами и т. п., но не говорится ведь о разработке проектов и их согласования! У нас сейчас идет проверка геологов - пытаемся с ними спорить как раз и по этому вопросу! У нас шахтный колодец технической воды - НЕ ПИТЬЕВОЙ.

ekvilab

  • Професор
  • *****
  • Сообщений: 1501
Re: проект ЗСО
« Ответ #7 : Июля 07, 2016, 08:04:20 »
А я вот на что обращаю внимание. Ведь говорится о создании зон! Так они у нас у всех есть-огражденные заборами и т. п., но не говорится ведь о разработке проектов и их согласования! У нас сейчас идет проверка геологов - пытаемся с ними спорить как раз и по этому вопросу! У нас шахтный колодец технической воды - НЕ ПИТЬЕВОЙ.
Вас послушать - так и дома строить без проекта можно))) простите, а как Вы оградили второй пояс и третий пояс ЗСО...и без проекта и почему именно там, а не в другом месте?
Ваш шанс оспорить заключен в статье 93 Водного кодекса - подписывайте Акт проверки с ЗАПЭРЭЧЭННЯМЫ
Отдам глиста в надежную жопу.

l28112006

  • Професор
  • *****
  • Сообщений: 979
Re: проект ЗСО
« Ответ #8 : Февраля 09, 2019, 19:05:41 »
Колеги, доброго вечора!
На підприємстві є свердловина для видобутку води. Відповідно до вимог законодавства розроблений та затверджений проект ЗСО з І поясом розміра 35х30.Під час проведення перевірки Інспектор міряє радіус, а радіус не співпада з нормативним віповіно до ДБН. При цьому актом перевірки не зазначено що до домпетенції Інспекції належить дана вимога. Але запитання не в цьому: чи повиннен СГД виконувати норми ДБН/чи лише зон ЗСО затверджених в проекті та погоджених в установчому порядкі у компетентних органів.

Дякую!

EcoLog.in.UA

  • Аспірант
  • *****
  • Сообщений: 104
  • ⓔ ТОВ "Еко Логін", Київ
    • EcoLog.in.UA
Re: проект ЗСО
« Ответ #9 : Февраля 10, 2019, 19:40:29 »
Колеги, доброго вечора!
На підприємстві є свердловина для видобутку води. Відповідно до вимог законодавства розроблений та затверджений проект ЗСО з І поясом розміра 35х30.Під час проведення перевірки Інспектор міряє радіус, а радіус не співпада з нормативним віповіно до ДБН. При цьому актом перевірки не зазначено що до домпетенції Інспекції належить дана вимога. Але запитання не в цьому: чи повиннен СГД виконувати норми ДБН/чи лише зон ЗСО затверджених в проекті та погоджених в установчому порядкі у компетентних органів.

Дякую!

ДБН В.2.5-74:2013
1 СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
1.1 Ці будівельні норми встановлюють основні вимоги до проектування нових систем і схем водопостачання населених пунктів, реконструкції та технічного переоснащення існуючих споруд, мереж і окремих елементів зовнішнього водопостачання населених пунктів, груп підприємств, окремих підприємств, будинків, інших об'єктів.
1.2 Ці будівельні норми поширюються на проектування централізованих і нецентралізованих зовнішніх систем, мереж та споруд водопостачання населених пунктів, а також виробничих під­приємств, для яких не встановлені особливі вимоги з проектування.

тобто для діючого об'єкту СГД повинен виконувати норми лише зон ЗСО затверджених в проекті та погоджених у компетентних органів. (Якщо проект ЗСО насправді з усіма погоджено),

також
Згідно 15.2.1 Підземні джерела водопостачання
15.2.1.1 Межі першого поясу зса підземних джерел водопостачання слід встановлювати від одиночної водозабірної споруди (свердловина, шахтний колодязь, каптаж тощо) або від крайніх водозабірних споруд, розташованих у групі, на відстані:
-   для захищених - ЗО м;
-   для недостатньо захищених - 50 м.
Для водозабірних споруд, розташованих на території об'єкта, на якій неможливе забруднення грунту та підземних вод, а також для водозабірних споруд, розташованих у сприятливих санітар­них, топографічних та гідрогеологічних умовах, розмір першого поясу зса допускається змен­шувати [33], [34], але вони повинні становити не менше ніж 15 м та 25 м відповідно.
15.1.8 Проект ЗСО з планом заходів повинен відповідати вимогам чинного законодавства [35]. У разі особливо важких умов для встановлення належних розмірів другого та третього поясів ЗСО, як виняток, вони можуть бути скорочені (або навіть об'єднані) при:
- гарантованому забезпеченні завдяки додатковим заходам стабільної якості питної води згідно з ДСанПіН 2.2.4-171;
- додаткових заходах у відповідності з вимогами чинного законодавства [5] та [35].

Тобто якщо у вас від одиночної водозабірної споруди (свердловина, шахтний колодязь, каптаж тощо) або від крайніх водозабірних споруд, розташованих у групі до огорожі не менше ніж 15 м та 25 м відповідно вам зменшили її законно, бо менше скорочувати перший пояс не можно.
Оцінка впливу на довкілля (ОВД), Оцінка впливів на навколишнє середовище (ОВНС), Стратегічна екологічна оцінка (СЕО), зменшення СЗЗ та інш. Найвища якість за конкурентною ціною! http://EcoLog.in.UA, https://EcoLoginUA.com