Автор Тема: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД  (Прочитано 8646 раз)

tango-mango

 • Професор
 • *****
 • Сообщений: 1054
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #15 : Октября 25, 2016, 11:17:27 »
По поводу экоэкспертизы, звонила в наш департамент. Они пока не проводят экоэкспертизу. В планах изменение структуры, и добавление специалистов по экоэкспертизы. ЗУ  ПРО ОВД пока не ухвалили. Т.е. экспертизой занимается минприроды, и когда все перейдет на департаменты не известно. Я правильно поняла?
Якщо Ви про Державну екологічну експертизу то в деяких областях в Департаментах її проводять, якщо Ваш департамент екології не проводить, тоді через Мінприроди.
тогда других вариантов, как минприроди пока нет. А ждать пока возьмут специалиста в департамент можно долго.

Andruxa84

 • Асистент
 • *****
 • Сообщений: 256
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #16 : Октября 26, 2016, 09:16:44 »
Очень весело в свете 2-х пунктов Предписания, касающихся получения позитивного заключения гос. экоэкспертизы......... ))

Ekologist

 • Асистент
 • *****
 • Сообщений: 257
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #17 : Ноября 03, 2016, 23:48:05 »
Оказывается, что у нас президент больше украинский бизнесмен, чем проевропейский политик, который печется о природе. Президент наложил ВЕТО на закон. Как же распинался наш министр, практически говоря о том, что нам не видать ЕС без данного закона...

Andruxa84

 • Асистент
 • *****
 • Сообщений: 256
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #18 : Ноября 08, 2016, 08:45:32 »
Вот "недоліки" законопроекта, указанные президентом:
"У пропозиції до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», Петро Порошенко опирався на наступні недоліки в Законі:
Не враховано особливості окремих видів господарської діяльності, спрямованих на забезпечення потреб національної безпеки та оборони діяльності у зоні відчуження та потреби у невідкладній реалізації масштабних та важливих для відновлення економічного потенціалу держави та її окремих регіонів, інфраструктурних проектів у тому числі у сфері будівництва.
Встановлення вимоги щодо проведення оцінки впливу на довкілля без урахування того, що реконструкція, технічне переоснащення, капітальний ремонт об’єктів будівництва, розширення, перепрофілювання можуть не передбачати зміни проектних характеристик об’єктів або істотних умов провадження планової діяльності, які зумовлюють збільшення впливу діяльності на довкілля, призведе до невиправданих матеріальних та інших витрат суб’єктів господарювання.
Законом не встановлений вичерпний перелік підстав для відмови у видачі рішення з оцінки впливу на довкілля, критерії та порядок визначення екологічних умов у такому рішенні.
Не визначений орган (посадова особа), уповноважений розглядати справи про адміністративні правопорушення.
Видача рішення на провадження окремих видів господарської діяльності із необхідністю отримання позитивної еколого-експертної оцінки, однак механізм такої оцінки не передбачає."

https://www.oporaua.org/biblioteka/statti/43409-bez-yevropy-zate-z-vlasnymy-svyniamy

ekvilab

 • Професор
 • *****
 • Сообщений: 1501
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #19 : Мая 24, 2017, 13:24:57 »
запасайтесь вазелином - закон пропихнули. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58257
Отдам глиста в надежную жопу.

ekvilab

 • Професор
 • *****
 • Сообщений: 1501
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #20 : Мая 25, 2017, 13:25:08 »
кто мне скажет,  что такое: рішення про провадження планованої діяльності и кто его відаёт??
Отдам глиста в надежную жопу.

l28112006

 • Професор
 • *****
 • Сообщений: 979
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #21 : Мая 25, 2017, 13:47:29 »
кто мне скажет,  что такое: рішення про провадження планованої діяльності и кто его відаёт??

Я вижу Вы с пристрастием изучаете нововведения!!

ekvilab

 • Професор
 • *****
 • Сообщений: 1501
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #22 : Мая 25, 2017, 15:45:35 »
Фактично Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» (далі – ЗУ «Про ОВД») приходить на заміну Закону України «Про екологічну експертизу».
Звʹязок випливає із статті 17 ЗУ «Про ОВД»: Висновки державної екологічної експертизи, одержані до введення в дію цього Закону, зберігають чинність та мають статус висновку з оцінки впливу на довкілля.

Обʹєктом дії ЗУ «Про ОВД» є планована діяльність  планована господарська діяльність, що включає будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природне середовище…
Законотворець вніс фразу «інше втручання в природне середовище», яка має двояке трактування, під яку начебто підпадає будь-що, але якщо розібратись, то планова діяльність – це діяльність, яка передбачає щось у майбутньому (у планах) і на даний момент часу не реалізується на відміну від операційної діяльності. Тому діяльність,  яка вже відбувається не є обʹєктом даного закону.

Це також випливає з п.4 статті 3: Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті, без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності. Але ця заборона не стосується вже працюючих субʹєктів.

Виходячи із п.2. Статті 17: Дія цього Закону не поширюється на суб'єктів господарювання, які отримали рішення про провадження планованої діяльності до набрання чинності цим Законом
Мені не знайомий  документ, який би мав назву рішення про провадження планової діяльності, але із тексту закону випливає, що це і є операційна діяльність.
Так,  наприклад, п.8 статті  9 говорить: Висновок з оцінки впливу на довкілля втрачає силу через п’ять років у разі, якщо не було прийнято рішення про провадження планованої діяльності. Тобто не була розпочата діяльність. У п.9 статті  9 говориться: Висновок з оцінки впливу на довкілля та інші результати оцінки впливу на довкілля протягом п’яти років з дня прийняття рішення про провадження планованої діяльності можуть бути використані для отримання інших документів дозвільного характеру, передбачених законодавством… Тобто від моменту здійснення операційної діяльності.

П.3 Статті 3 : Сфера застосування ОВД, що може стосуватися ООО «ААА», є такі види планової діяльності:
1)…буріння з метою водопостачання; потенційне буріння нових свердловин
2) зміна цільового призначення земель сільськогосподарського призначення (якщо нове призначення відноситься хоча б до одного виду діяльності, зазначеного у частинах другій та третій цієї статті) та зміна цільового призначення особливо цінних земель; потенційне буріння нових свердловин на землях сільськогосподарського призначення;
3) видобування корисних копалин, крім корисних копалин місцевого значення, які видобуваються землевласниками чи землекористувачами в межах наданих їм земельних ділянок з відповідним цільовим використанням; отримання нового спеціального дозволу на користування надрами у звʹязку з введенням в експлуатацію нових артезіанських свердловин
8) виробництво пива та солоду в обсязі понад 50 тонн на добу
згідно технічного завдання планова потужність пивзаводу 55 – 69 тонн на добу.
якщо по проектній документації по пивзаводу за півроку буде отримано позитивний висновок державної екологічної експертизи – проведення ОВД не потрібно (стаття 17).
13) забір води з водних об’єктів за умови, що водозабір підземних вод перевищує 300 кубічних метрів на добу; фактичний водозабір близько 500 кубічних метрів на добу. ТОВ «ОООААА» отримали спеціальний дозвіл на користування надрами у лютому 2017 року, тому до появи нових свердловин ЗУ «Про ОВД» не може бути застосована. Також це підтверджується доповненням у Кодекс України про надра: стаття 151 : "Якщо користування надрами пов’язане з провадженням діяльності, визначеної Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", надання їх у користування здійснюється з урахуванням результатів оцінки впливу на довкілля".

Висновок: т.я. неоднозначно вказаний термін «планова діяльність» (чи стосується цей закон операційної господарської діяльності), тому необхідно буде доказувати свою правоту контролюючим органам.
Для зменшення ризиків призупинки господарської діяльності підприємства, необхідно провести Державну екологічну експертизу проекту пивзаводу (не пізніше ніж через півроку).
Отдам глиста в надежную жопу.

Ekolog_33

 • Аспірант
 • *****
 • Сообщений: 154
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #23 : Мая 25, 2017, 20:10:48 »
А якщо у нас в  котельні проводится реконструкція, загальною тепловою  потужністю менше 50 МВт, чи потрібно нам отримувати висновок ?

Ekologist

 • Асистент
 • *****
 • Сообщений: 257
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #24 : Мая 25, 2017, 20:14:57 »
Это, наверное, пояснения Екології підприємства.

Президент еще не подписал этот Закон, хотя, наверное, он в этот раз его подпишет, т.к. ЗУ "про ОВД" больше политический, чем экологический, т.к. правильно заметили, что у нас была гос. экол. экспертиза. И учет общественных интересов тоже был. Только это было прописано в Постановлении КМУ, по-моему, 771 от 2011 г. (не хочется рыться в интернете), требования к ОВОСу были прописаны в ДБНе и т.д. Все систематизировали в Закон. Добавили трансграничное влияние из Конвенции.   

У нас все это было, только разбросано по разным нормативным документам. Хотя, под этот Закон напрашивается еще ряд нормативных актов КМУ. 

Ekologist

 • Асистент
 • *****
 • Сообщений: 257
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #25 : Мая 25, 2017, 20:41:39 »
Да, много, вопросов по видам деятельности.

15) кар’єри та видобування корисних копалин відкритим способом, їх перероблення чи збагачення на місці на площі понад
25 гектарів або видобування торфу на площі понад 150 гектарів;

к чему относится 25 га? только к карьерам или карьерам вместе с модулями для переработки, или только к модулям?
А если я не перерабатываю, а например, только добываю и продаю (но карьер больше 25 га). Относится это ко мне? Т.к. у меня только один вид деятельности из этого пункта "кар’єри та видобування корисних копалин відкритим способом", а нет "їх перероблення".

3) видобувна промисловість:
видобування корисних копалин, крім корисних копалин місцевого значення, які видобуваються землевласниками чи землекористувачами в межах наданих їм земельних ділянок з відповідним цільовим використанням;


Т.е. если я добываю, например, местное полезное ископаемое, песок (как у меня написано в Протоколе ГКЗ), есть спец. разрешение на недра, земля, где я веду добычу и буду вести, имеет целевое предназначение - для добычи полезного ископаемого, площадь карьера 10 га. И тут я расширяюсь до 15 га. Делаю пересчет запасов, проект. Я что - не попадаю под ОВД? 

13) господарська діяльність, що призводить до скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, та забір води з водних об’єктів за умови, що водозабір підземних вод перевищує 300 кубічних метрів на добу;

 
А если у меня будут только сбросы без "та забір"? союза "або" ведь нет??? Или наоборот.

А если у меня 7 водозаборов по 100 м3/сутки. Здесь не указано, как в Кодексе о недрах "Кожен водозабір". Что делать?

А если еще начать разбирать ситуации по каждому случаю...


И, кстати, да:

доповнити статтею 151 такого змісту:
"Стаття 151. Оцінка впливу на довкілля
Якщо користування надрами пов’язане з провадженням діяльності, визначеної Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", надання їх у користування здійснюється з урахуванням результатів оцінки впливу на довкілля";


Сейчас что сначала будем делать (если попадаем под ОВД): Подсчет (пересчет) запасов; ГКЗ; потом проект с ОВД; а потом уже спец. разрешение на недра?
Раньше мы делали 1. Подсчет запасов (пересчет); 2. ГКЗ 3. Спец. разрешение на недра. 4. Проект с ОВОСом и гос эко экспертизу вместе с Госстроевской. Мне без спец. разрешения на недра не выдавали гос эко экспертизу.
« Последнее редактирование: Мая 25, 2017, 21:08:13 от Ekologist »

Ekologist

 • Асистент
 • *****
 • Сообщений: 257
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #26 : Мая 25, 2017, 21:21:24 »
кто мне скажет,  что такое: рішення про провадження планованої діяльності и кто его відаёт??

Наверное, что-то примут в течение 6 месяцев. А для действующих предприятий - акт ввода в эксплуатацию, декларация законченого  строительства.

ekvilab

 • Професор
 • *****
 • Сообщений: 1501
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #27 : Мая 26, 2017, 07:47:07 »
кто мне скажет,  что такое: рішення про провадження планованої діяльності и кто его відаёт??

Наверное, что-то примут в течение 6 месяцев. А для действующих предприятий - акт ввода в эксплуатацию, декларация законченого  строительства.
я понял, что это подразумевается - но прямо где это написано?
Отдам глиста в надежную жопу.

Ekologist

 • Асистент
 • *****
 • Сообщений: 257
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #28 : Мая 26, 2017, 09:37:11 »
кто мне скажет,  что такое: рішення про провадження планованої діяльності и кто его відаёт??

Наверное, что-то примут в течение 6 месяцев. А для действующих предприятий - акт ввода в эксплуатацию, декларация законченого  строительства.
я понял, что это подразумевается - но прямо где это написано?

По логике - должны принять Постановление КМУ, как написано в п. 5 ст. 17.

ekvilab

 • Професор
 • *****
 • Сообщений: 1501
Re: РАДА УХВАЛИЛА ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ОВД
« Ответ #29 : Мая 26, 2017, 11:46:04 »
кто мне скажет,  что такое: рішення про провадження планованої діяльності и кто его відаёт??

Наверное, что-то примут в течение 6 месяцев. А для действующих предприятий - акт ввода в эксплуатацию, декларация законченого  строительства.
я понял, что это подразумевается - но прямо где это написано?

По логике - должны принять Постановление КМУ, как написано в п. 5 ст. 17.
п.2. Статті 17: Дія цього Закону не поширюється на суб'єктів господарювання, які отримали рішення про провадження планованої діяльності до набрання чинності цим Законом .

Потом пиздно будет)))
Отдам глиста в надежную жопу.