Автор Тема: Декларация об отходах- не сдали  (Прочитано 472 раз)

Натали

• Юннат
Декларация об отходах- не сдали
« : Августа 18, 2017, 10:56:20 »
Добрый день

До 20 февраля мы не сдали декларацию об отходах. Обнаружили только сейчас. Руководство говорит подавать сейчас.
Какие штрафы или еще что-то может нам грозить за это?
И как ее сейчас заполнять? Саму форму я скачала. У меня есть некоторые журналы перв облику отходов. Но не все. по некоторым участкам сейчас буду только заводить.

Оленька

• Студент
Re: Декларация об отходах- не сдали
« Ответ #1 : Августа 18, 2017, 16:00:49 »
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відходи" від 05.03.1998 № 187/98-ВР (далі – ЗУ «Про відходи»): 
   декларація  про відходи - документ, який згідно з цим Законом подають  суб’єкти  господарської  діяльності  у сфері поводження з відходами,   діяльність  яких  призводить  виключно  до  утворення відходів,  для яких показник загального утворення відходів в межах від  50  до  1000.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про відходи" від 05.03.1998 № 187/98-ВР (далі – ЗУ «Про відходи»)  суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких Пзув від 50 до 1000, зобов’язані щороку подавати декларацію про відходи за формою та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України. Механізм подання декларації про відходи затверджено ПКМУ «Про порядок подання декларації про відходи» від 18.02.2016 № 118  (далі - Порядок). Пунктом 3 Порядку передбачено, що декларація подається один раз на рік одночасно в паперовій та електронній формі до центру надання адміністративних послуг, який передає її відповідно до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - дозвільний орган), або через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами, порядок функціонування якої визначається Мінприроди, до 20 лютого року, що настає за звітним. Прийняття декларації  про відходи є адміністративною послугою, на яку поширюється дія Закону України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 № 5203-VI. Зазначимо, що у жодному з вищезазначених документів відсутня інформація  щодо неприйняття документів у разі порушення строків подання. Тому подати декларацію Ви зможете й після 20 лютого. Однак пам’ятайте, п. З  ст. 42 ЗУ «Про відходи» за порушення  строків  подання  і  порядку   звітності   щодо утворення, використання, знешкодження та видалення відходів передбачена дисциплінарна,   адміністративна,    цивільна    чи кримінальна  відповідальність. На сьогодні ця норма не реалізована у Кодексі України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 №8073-X. Відповідний законопроект внесено Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України 29.05.2015 року (реєстр. № 2973), але 03.02.2016 року повернено на доопрацювання ініціатору внесення. На сьогодні проект знято з розгляду.
Таким чином, питання встановлення відповідальності за подання Декларації про відходи з порушенням строків залишається не до кінця врегульованим.

Foma

• Асистент
« Ответ #2 : Августа 20, 2017, 11:12:00 »
Добрый день

До 20 февраля мы не сдали декларацию об отходах. Обнаружили только сейчас. Руководство говорит подавать сейчас.
И как ее сейчас заполнять? Саму форму я скачала. У меня есть некоторые журналы перв облику отходов. Но не все. по некоторым участкам сейчас буду только заводить.
Можете и сейчас сдавать. Что будет? Хуже не будет, точно

tango-mango

• Професор
« Ответ #3 : Августа 21, 2017, 16:25:37 »
Подавайте, ничего не будет, как объясняли на семинаре, Днепропетровская область, законодательством данный вопрос четко не обозначен. И, предпочтительней передавать все через сайт.

Анжела

• Юннат
« Ответ #4 : Августа 28, 2017, 12:36:27 »
Добрый день

У нас штрафуют только за то что декларацию подали позже установленного законодательством  срока.

Мардж

• Професор
« Ответ #5 : Августа 28, 2017, 14:24:29 »
Добрый день

У нас штрафуют только за то что декларацию подали позже установленного законодательством  срока.
В какой это области? По какой статье?
Экологическое консультирование. Экологическое обслуживание (аутсорсинг). Экологическая проектная и разрешительная документация.