Автор Тема: Джерело утворення - джерело викиду  (Прочитано 1038 раз)

Синица

 • Юннат
 • *****
 • Сообщений: 19
Джерело утворення - джерело викиду
« : Сентября 11, 2017, 19:18:51 »
Доброго дня. 
Підскажіть, будь ласка.
Є дозвіл на викиди для джерела викиду #1, до нього під'єднані джерела утворення - 3шт. Хочемо під'єднати ще одне нове джерело утворення. Треба отримувати новий дозвіл?
Якщо в обґрунтовуючих документах рахується максимальна потужність обладання, а ми використовуємо його на 65%. Тобто ще + 1 обладнання і буде 90% від раніше заявленої потужності. Начебто увійдемо в затверджені викиди? Чи ми увійдемо в т/рік, а не в мг/м3 ?
Як викрутитись, що б нам не викрутили руки? 

Ekolog_33

 • Аспірант
 • *****
 • Сообщений: 155
Re: Джерело утворення - джерело викиду
« Ответ #1 : Сентября 11, 2017, 21:01:24 »
А що за джерело ?  А проектна документація у Вас є?

EcoLog.in.UA

 • Аспірант
 • *****
 • Сообщений: 111
 • ⓔ ТОВ "Еко Логін", Київ
  • EcoLog.in.UA
Re: Джерело утворення - джерело викиду
« Ответ #2 : Сентября 11, 2017, 21:43:02 »
Хочемо під'єднати ще одне нове джерело утворення. - це реконструкція котельні, яка потребує РП, ОВНС до нього, висновку державної екологічної експертизи.

- Відповідно п.22.3 ДБН В-2.5-77-2014 «Котельні» У складі проектної документації розробляється проект оцінки впливу на навколишнє середовище відповідно до вимог ДБН А.2.2-1.

- Відповідно п.1 Сфери застосування ДБН В-2.5-77-2014 «Котельні» Норми встановлюють вимоги проектування при новому будівництві, реконструкції, капітальному ремонті та технічному переоснащенні існуючих котелень (котельних установок) незалежно від їх продуктивності з паровими, водогрійними і пароводогрійними котлами, теплогенераторами з надлишковим тиском пари не більше ніж 3,9 МПа, температурою води не вище ніж 200 °С та не поширюються на проектування котелень теплових електростанцій, пересувних котелень, електрокотелень, котелень з котлами-утилізаторами, котлами з високотемпературними органічними теплоносіями та іншими енерготехнологічними котлами, котелень з котлами, теплогенераторами, на які не поширюються вимоги НПАОП 0.00-1.26, продуктивністю до 0,2 МВт включно.

, та нового дозволу.

- У відомостях щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами наводяться дані, які готуються на підставі звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві відповідно п. 2.9 Інструкції №108.

- Оформлення звіту по проведенню інвентаризації викидів забруднюючих речовин готується за Інструкцією про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві Затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 10 лютого 1995 р. N 7 Зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 березня 1995 р. за N 61/597 (Далі Інструкція №7).

- п.1.8. У випадку зміни параметрів джерел викидів, зареєстрованих у звіті по інвентаризації викидів забруднюючих речовин, підприємство, при необхідності, проводить інвентаризацію викидів в повному обсязі або вибірково без відповідних вказівок вищезазначених органів і представляє звіт в Мінприроди, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища.
(абзац другий пункту 1.8 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства екології та природних ресурсів України від 01.03.2017 р. N 97)

- п.2.5.2. Величина викиду, на основі прямих вимірювань, визначається на номінальному навантаженні технологічного обладнання на різних етапах технологічного процесу, які істотно відрізняються величинами викиду. При цьому за максимальну фактичну величину викиду приймається найбільший викид, що визначений при обстеженні технологічного процесу.
Проектна величина викиду береться з технологічних регламентів, що входять в проектні матеріали на будівництво, реконструкцію, техпереобладнання і т. д., а у випадку модернізації техпроцесу, в ході їх експлуатації, за матеріалами останнього затвердженого техрегламенту.

отже "ми використовуємо його на 65%" - інспекцію, департамент, Держпродспоживслужбу  не повинно турбувати, тільки номінальне (100%), тільки хардкор!
Оцінка впливу на довкілля (ОВД), Оцінка впливів на навколишнє середовище (ОВНС), Стратегічна екологічна оцінка (СЕО), зменшення СЗЗ та інш. Найвища якість за конкурентною ціною! http://EcoLog.in.UA, https://EcoLoginUA.com

l28112006

 • Професор
 • *****
 • Сообщений: 979
Re: Джерело утворення - джерело викиду
« Ответ #3 : Сентября 12, 2017, 10:53:45 »
ПКМУ від 28.08.2013р. №808

Синица

 • Юннат
 • *****
 • Сообщений: 19
Re: Джерело утворення - джерело викиду
« Ответ #4 : Октября 02, 2017, 15:07:32 »
Всім дякую за відповіді.

Я закінчила проходити всі стадії:
- Заперечення
- Гнів
- Торг
- Депресія
- Прийняття