Автор Тема: Необхідність екологічної експертизи за наявності висновка комплексної експертизи  (Прочитано 319 раз)

OlgaChe

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 1
Доброго дня!

Для житлового будинку запроектована котельня загальною потужністю газових котлів 3,6 МВт. В томі ОВНС вказано, що запроектований об'єкт є об'єктом підвищеної екологічної небезпеки згідно з Постановою 808. Було пройдено комплексну експертизу проекту і отримано позитивний висновок. Але міжвідомча комісія по газу вимагає висновок саме екологічної експертизи.
Вимога правомірна чи достатньо висновку комплексної експертизи?   
І загалом, як трактувати перший пункт Постанови: підвищену небезпеку становлять тільки об'єкти у сфері теплової енергетики з котлами більше 200 кВт, чи це стосується будь-якого устаткування для виробництва електроенергії, пари і гарячої води тепловою потужністю 200 кВт і більше з використанням органічного палива?
Можливо, взагалі не варто писати про підвищену екологічну небезпеку, бо експертизу проект все одно проходить на підставі класу відповідальності.

Дякую
« Последнее редактирование: Ноября 03, 2017, 16:55:05 от OlgaChe »

Ekologist

  • Асистент
  • *****
  • Сообщений: 220
На сегодняшний день понятие "комплексная" экспертиза в соответствии с нашим законодательством отсутствует. Есть экспертиза проектной документации в соответствии с ЗУ "О регулировании градостроительной деятельности". по результатам данной экспертизы выдают "Позитивний експертний ЗВІТ", а не висновок. Это мы по-старинке называем эту экспертизу КОМПЛЕКСНОЙ. Ну это так - между прочим, буквоедство.

По-сути, если Ваш объект принадлежит к объектам по классам последствий (ответственности) СС2 или СС3 (либо по-старому 4 и 5 категория сложности), то Вы проводите экспертизу в соответствии с ЗУ "О регулировании градостроительной деятельности". Но если же Ваш объект входит в список 808 ПКМУ (а он в нее входит), то Вы еще должны проходить и ГОСУДАРСТВЕННУЮ экологическую экспертизу. Эти экспертизы у Вас должны быть. ГЭИ тоже у Вас будет требовать именно Висновок державної екологічної експертизи.

Это две независящие друг от друга экспертизы. Экспертизу по ЗУ "О регулировании градостроительной деятельности" проводит любая организация, входящая в Перечень Минрегионстроя, а Государственную экологическую экспертизу проводят департаменты (управления) экологии облгосадминистраций или Министерство экологии. Чушь, однако... Но Закон есть Закон. По-сути, мы 2 раза должны проходить экологическую экспертизу.

На какой документ эта комиссия ссылается, требуя у Вас документы? Если там есть документ: Висновок державної екологічної експертизи - то вполне законно. Если нет - пусть идут вон. Пусть довольствуются Позитивним експертним ЗВІТом. В этой комиссии, наверное есть представитель департамента экологии ОГА или ГЭИ - вот они и требуют.             

Ekolog_33

  • Аспірант
  • *****
  • Сообщений: 144
А я не розумію навіщо отримувати висновок екологічної експертизи, якщо експерт оцінив проектну документація і встановив щодо відповідності чинному природоохоронному законодавству, та  на реконструкцію  отриманий  дозвіл на виконання будівельних робіт.

Ekologist

  • Асистент
  • *****
  • Сообщений: 220
ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності

Стаття 31. Проектна документація на будівництво

4. Обов’язковій експертизі підлягають проекти будівництва об’єктів, які:

1) за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, - щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;

ЗУ Про екологічну експертизу

Стаття 13. Державна екологічна експертиза

Здійснення державної екологічної  експертизи  є  обов'язковим
для  видів  діяльності  та  об'єктів,  що  становлять    підвищену
екологічну небезпеку. Перелік видів  діяльності  та  об'єктів,  що
становлять   підвищену   екологічну   небезпеку  (  808-2013-п  ),
встановлюється    Кабінетом    Міністрів   України   за   поданням
центрального  органу  виконавчої  влади,  що забезпечує формування
державної   політики  у  сфері  охорони  навколишнього  природного
середовища,  і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує
формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

RulyK

  • Асистент
  • *****
  • Сообщений: 267
ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності"Стаття 31 п.5. встановлення випадків та порядку проведення експертизи проектів будівництва іншими законами не допускається.

Хоча в нашому доблесному міністерстві кажуть, що цей Закон їх не стосується і треба всім проходити експертизу в міністерстві.
:twisted: Не звертайте увагу на мої опечатки - долбана клава на ноуті винна!!!

Ekologist

  • Асистент
  • *****
  • Сообщений: 220
Даже больше. В той же 13 статье ЗУ "Про ЕЕ" сказано, что Експертиза проектів будівництва проводиться відповідно до статті 31 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". Положения одного и того же закона противоречят друг другу. Но так как мы законопослушные - необходимо выполнять и то, и другое положение Закона. При чем с вступлением в силу ЗУ об ОВД - ничего не изменится. Сначала мы должны будем получить Заключение ОВД, а затем идти на экспертизу проектной документации.