Автор Тема: Законопроект_збільшення штрафів за за порушення природоохоронного законодавства  (Прочитано 734 раз)

lev

  • Global Moderator
  • Аспірант
  • *****
  • Сообщений: 189
Доброго дня, колеги!
А нам тут Мінприроди сюрпризик готує :) :
https://mind.ua/news/20181646-minekologiyi-proponue-suttevo-zbilshiti-shtrafi-za-porushennya-prirodoohoronnogo-zakonodavstva :
"Мінекології пропонує суттєво збільшити штрафи за порушення природоохоронного законодавства
Мінекології пророкує збільшення штрафів не в десятки, а у сотні чи тисячі раз
13 ЛЮТОГО 2018, 18:13
Суттєво посилити відповідальність за порушення природоохоронного законодавства в сфері  водних і земельних ресурсів, а також порушення норм щодо атмосферного повітря і збільшити відповідні штрафи у сотні та тисячі разів, пропонує Міністерство екології і природних ресурсів.
Про це повідомляє міністерство на своєму сайті і зазначає, що відповідний законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запровадження європейського досвіду про здійснення державного природоохоронного контролю)» винесено на розгляд парламенту (реєстраційний номер №8026).
«Більшість статей Кодексу України про адміністративні правопорушення в галузі охорони довкілля не змінювались з 1997 року та вже не відповідають сучасним економічним чинникам, а незначний розмір санкцій за порушення вимог природоохоронного законодавства унеможливлює належний рівень екологічної безпеки у державі», – йдеться у поясненні до документу.
Так, законопроектом передбачено збільшення штрафу за псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, нафтою та нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами, а так само невжиття заходів по боротьбі з бур'янами для громадян – від 100 до 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (н.м.) для на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від 250 до 500 н.м.
Водночас, діюча редакція кодексу передбачає штраф за таке правопорушення для громадян – від 20 до 40 н.м. та для посадовців та підприємців – від 50 до 100 н.м.
Крім того, за забруднення і засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозборах, яке спричиняє їх забруднення, водну ерозію ґрунтів та інші шкідливі явища, – передбачені штрафи для громадян від 100 до 170 н.м (в діючий редакції кодексу – від 3 до 7 н.м.), для посадових осіб та підприємців – від 120 до 180 н.м. (в діючий редакції – від 5 до 8 н.м.).
Водночас, Засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 300 до 500 н.м. (діючи норми – від 20 до 50 н.м.) і на посадових осіб – від 500 до 1000 н.м. (в діючий редакції – від 50 до 100 н.м.).
Також за введення в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств, споруд та інших об'єктів, які не відповідають вимогам щодо охорони атмосферного повітря, передбачений штраф для посадових осіб та підприємців – від 80 до 150 н.м. (в діючий редакції кодексу – від 5 до 8 н.м.).".

Законопроект - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63463

Власне новина з Мінприроди - https://menr.gov.ua/news/32071.html :
"Остап Семерак: «Ми пропонуємо суттєво підвищити розміри штрафів за порушення природоохоронного законодавства»
13 Лютого 2018, 15:52
На розгляд парламенту передано розроблений Мінприроди законопроект № 8026 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення  (щодо запровадження європейського досвіду про здійснення державного природоохоронного контролю). Документ передбачає посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері довкілля. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Він зазначив, що розробленим  Мінприроди законопроектом передбачено внесення змін до ряду  статей Кодексу про адмінпорушення, які стосуються сфери довкілля.
«Збільшення штрафів за нехтування питаннями збереження довкілля неминуче. Це один із важливих кроків для запровадження в Україні європейської системи природоохоронного нагляду та контролю. Це означає, що  розміри штрафів в Україні за деякими екологічними статтями можуть зрости не в десятки, а в сотні, а подекуди й у тисячу разів», - сказав Остап Семерак.
Зокрема, йдеться про суттєве посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства в сфері  водних і земельних ресурсів, а також порушення норм щодо атмосферного повітря.
Крім того, законопроектом передбачено розширення повноважень громадських інспекторів з охорони довкілля. У разі ухвалення законопроекту вони отримають право складати протоколи про адміністративні порушення за жорстоке поводження з тваринами, порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги, знищення або пошкодження зелених насаджень, а також об’єктів озеленення населених пунктів.
Нагадаємо, у 2017 році в Україні згідно із спільним наказом Мінагрополітики та Мінприроди було суттєво збільшено штрафи за браконьєрство.".