Автор Тема: Як визначити джерела викидів на підприємстві?  (Прочитано 948 раз)

alcon1202

• Юннат
Здраствуйте. У мене на роботі склалася така ситуація - ми хочемо перероблювати дозвіл на викиди так як є зміни технологічного обладнання. І у мене з директором виникла суперечка на предмет чи є в окремому технологічному процесі джерело викиду, а саме: для змащування форм металоконструкцій використовується мастило, яке наноситься на поверхню форми розпиленням, я вважаю, що це є джерелом викиду  адже в повітря цеху потрапляють аерозолі, а директор вважає, що ні, аргументуючи це тим що в цеху не має отворів, вікна закриті і використовується по сертифікату екологічно безпечне мастило. Допоможіть розібратися, як взагалі визначаються джерела викидів на підприємстві (сама процедура), а також хто повинен їх (джерела викидів) визначати ми (еколог, директор) чи фірма, яка робить нам дозвіл, можливо хтось підкаже як це законодавчо аргументується?

Ekolog_33

• Аспірант
Давайте з термінів
Викид речовини - надходження речовини в атмосферу від джерел забруднення

Джерело  забруднення  атмосфери  -  об'єкт,  з  якого поширюється забруднююча речовина

Стаціонарне    джерело    забруднення   атмосфери   - підприємство,  цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що  зберігає  свої  просторові  координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу

Організований  викид  -  викид  який   надходить   в атмосферу через спеціально споруджені газоходи,  труби,  аераційні ліхтарі та інші споруди

Неорганізований  викид  -  викид,  який  надходить в атмосферу у вигляді ненаправлених потоків газопилевої  суміші  від джерел   забруднення   не  оснащених  спеціальними  спорудами  для відведення газів газоходами, трубами та іншими спорудами

Я вважаю, що ваш директор правий, в не забруднюєте атмосферне повітря а ви забруднюєте робочу зону цеху. 

tiana

• Асистент
Вы указываете, что нет отверстий в цеху и закрыты окна, а каким образом тогда происходит приплыв свежего воздуха и что производят в данном цеху на оборудовании которое необходимо смазывать маслом?

Priroda

• Юннат
Визначати джерела викидів повинна спеціалізована організація (фірма), яка проводить інвентаризацію викидів (всі необхідні заміри, а також у приміщенні),яка оформлюється у вигляді звіту (є інструкція). Далі на підставі звіту з інвентаризації розробляються документи, які обгрунтовують викиди для отримання дозволу. Треба зазначити, що ця фірма повинна мати лист від Мінприроди, що може розробляти документи, які обгрунтовують викиди для отримання дозволу, або можна ознайомитись з переліком підприємств на сайті Мінприроди.

Планета

• Аспірант
Вы указываете, что нет отверстий в цеху и закрыты окна, а каким образом тогда происходит приплыв свежего воздуха и что производят в данном цеху на оборудовании которое необходимо смазывать маслом?
Да, по санитарно-гигиеническим требованиям, производственные помещения должны быть оснащены приточно-вытяжной вентиляцией, тоесть может например быть приточная вентиляция и местные вытяжные от мест образования выбросов, но это вопросы санитарии прежде всего. Если у Вас нет общеобменной вентиляции в виде допустим анаэроционных фонарей, крышных вентиляторов и тому подобное то выбросы от распыления ну никах не могут быть выбросами в атмосферу как со стационарного организованного источника так от неорганизованного источника, т.к. они остаются в рабочей зоне. По поводу екологично безпечного мастила, которое наверно испаряется в виде кислорода, а ещё лучше озона))))))))) то скажите директору, что даже обычное подсолнечное масло при приготовлении пищи выделяет вещества канцерогенного типа.......

alcon1202

• Юннат
Уточню. Підприємство займається виготовленням залізобетонних конструкцій, мастилом обробляють форми куди заливається бетон, щоб потім готовий виріб звіти витягти. Забув ще добавити, що на криші, по всій довжині цеху, є вентеляційні отвори чи витяжки (не знаю як вони правильно називаються), як на мене, то це неорганізоване джерело викиду. Чи я помиляюся?
Також можливо хтось знає якісь законодавчі або методичні документи в яких би чітко вказувалося хто повинен визначати джерела викидів на підприємстві, фірма чи працівники підприємства, що б я міг чітко сказати директору, що цим питанням повина займатися спеціалізована фірма? 

Tashy2

• Юннат
почитайте ветку форума - повітря, ответы на все ваши вопросы

alcon1202

• Юннат
Знайшов таку методику "Методика расчета выбросов загрязняющих веществ в атмосферу от предприятий по производству строительных материалов" там впринципі все розписано, але вона Казхська, може є якийсь аналог наш -  український?

Eco Login LLC

• Студент
  • ТОВ "Еко Логін" Київ
Уточню. Підприємство займається виготовленням залізобетонних конструкцій, мастилом обробляють форми куди заливається бетон, щоб потім готовий виріб звіти витягти. Забув ще добавити, що на криші, по всій довжині цеху, є вентеляційні отвори чи витяжки (не знаю як вони правильно називаються), як на мене, то це неорганізоване джерело викиду. Чи я помиляюся?
Також можливо хтось знає якісь законодавчі або методичні документи в яких би чітко вказувалося хто повинен визначати джерела викидів на підприємстві, фірма чи працівники підприємства, що б я міг чітко сказати директору, що цим питанням повина займатися спеціалізована фірма?

Хто несе відповідальність тот і визначає що є джерелом викиду і в якій кількості, але в межах технічного завдання на цю роботу залежно від поставленої мети.

1.4. Інвентаризація включає в себе характеристику технології, газоочисних установок з точки зору утворення і відведення забруднюючих речовин, визначення параметрів стаціонарних джерел викидів, а також характеристику неорганізованих джерел.

Інвентаризація викидів забруднюючих речовин може проводитись як в повному обсязі, так і вибірково по визначенню параметрів окремих джерел утворення або викидів, визначенню якісних і кількісних характеристик окремих забруднюючих речовин, що відводяться в атмосферне повітря при експлуатації технологічного обладнання.

1.5. Обсяг інвентаризації викидів визначається залежно від поставленої мети у відповідності з вимогами законодавчих актів та нормативних документів по даному питанню.

1.9. Відповідальність за достовірність результатів, повноту і якість інвентаризації, а також за якість представленого звіту несе організація, яка виконувала дану роботу.

Підприємство несе відповідальність за виконання в установлені терміни інвентаризації викидів, а також за своєчасне представлення необхідної інформації, щодо ведення техпроцесів (техрегламенти, режимні карти, сировини, що використовується і т. д.) та створення необхідних умов по проведенню вимірів.

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України
від 10 лютого 1995 р. N 7

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 березня 1995 р. за N 61/597

ІНСТРУКЦІЯ
ПРО ЗМІСТ ТА ПОРЯДОК СКЛАДАННЯ ЗВІТУ ПРОВЕДЕННЯ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ ВИКИДІВ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН НА ПІДПРИЄМСТВІ

HOPA

• Аспірант
ИМХО, аэрационный фонарь цеха – все-таки организованный источник выброса на котором нельзя провести прямые измерения и определить фактические концентрации загрязняющих веществ, в таблицах концентраций обосновывающих ставится прочерк, секундный выброс ставится в таблицах расчетный,а значит и нормировать выбросы (концентрации)  на источнике невозможно, указываете только г/с для веществ по которым осуществляется нормирование или осуществляется госучет (из опыта общения с сотрудниками Минприроды).

Mar

• Юннат
Раз вже ви тут спілкуєтеся про змащування деталей маслом, то може підкаже хтось , як розраховувати викиди від змащування деталей маслом? ЗР- масло мінеральне?

HOPA

• Аспірант
Раз вже ви тут спілкуєтеся про змащування деталей маслом, то може підкаже хтось , як розраховувати викиди від змащування деталей маслом? ЗР- масло мінеральне?
Давайте разберемося.
Змащення деталей маслом – це як? Змащення вузлів механізмів системами змащування чи однократне нанесення мастила на вузли обертання при виконанні регламентних робіт? Змащення деталей – це вид обробки (по-російськи "промасливание")? Загартування або відпуск в масляних баках? Нанесення мастила на поверхню деталі перед наступною обробкою? Нанесення кистю, розпиленням, занурюванням?  Варіантів багато, розрахунок слід вести за площею поверхні на яку наноситься мастило та коефіцієнтом емісії з одиниці площі (може вдасться знайти :)) (а куди потім дінеться деталь з нанесеним маслом, виділення в повітря робочої зони буде не тільки при нанесенні, а і при зберіганні). Якщо заміна мастила в системах змащування – викид розраховується за концентрацією парів мастил в ємності з якої витісняється пароповітряна суміш при наливі оливи. Отже, моделюйте процес найбільш близьким, для якого викид можно порахувати.