Автор Тема: Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт  (Прочитано 3430 раз)

laly

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 31
Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« : Декабря 12, 2011, 15:45:57 »
Добрий день, підскажіть будь ласка,.
У нас склад. Джерело викиду тільки один  побутовий котел. Його потужність  98 кВт.
Чи потрібно нам робити дозвіл на викиди в атмосферу?
Чи є такий документ який може це підтвердити?

wiktor

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 29
Re: Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #1 : Декабря 13, 2011, 16:26:15 »
Цитата: "laly"
Добрий день, підскажіть будь ласка,.
У нас склад. Джерело викиду тільки один  побутовий котел. Його потужність  98 кВт.
Чи потрібно нам робити дозвіл на викиди в атмосферу?
Чи є такий документ який може це підтвердити?

Закон України «Про охорону атмосферного повітря» (ст.10 та ст.11)  вимагає, що експлуатація всіх стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин здійснюється лише після отримання дозволу. Дозвіл повинні мати підприємства, установи,  організації та громадяни -суб'єкти підприємницької  діяльності,  що  здійснюють  викиди  забруднюючих речовин в  атмосферне  повітря.
Дозвіл потрібен незалежно від потужності котла. Звичайно, якщо котел з електронагрівом, тоді дозвіл на викиди не потрібен, або якщо димоход неметалевий то теж можуть бути варіанти, наприклад можна не вимірювати викиди.
wiktor

laly

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 31
Re: Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #2 : Декабря 13, 2011, 17:20:16 »
Цитата: "wiktor"
Цитата: "laly"
Добрий день, підскажіть будь ласка,.
У нас склад. Джерело викиду тільки один  побутовий котел. Його потужність  98 кВт.
Чи потрібно нам робити дозвіл на викиди в атмосферу?
Чи є такий документ який може це підтвердити?

Закон України «Про охорону атмосферного повітря» (ст.10 та ст.11)  вимагає, що експлуатація всіх стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин здійснюється лише після отримання дозволу. Дозвіл повинні мати підприємства, установи,  організації та громадяни -суб'єкти підприємницької  діяльності,  що  здійснюють  викиди  забруднюючих речовин в  атмосферне  повітря.
Дозвіл потрібен незалежно від потужності котла. Звичайно, якщо котел з електронагрівом, тоді дозвіл на викиди не потрібен, або якщо димоход неметалевий то теж можуть бути варіанти, наприклад можна не вимірювати викиди.

Спасибо

Васса

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 29
Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #3 : Декабря 15, 2011, 11:00:12 »
Добрый день! :D
Для обогрева здания заводоуправления приобрели котел. К нему были разъяснения: Номинальная мощность -99 кВт. Не подлежит регистрации в органах госнадзор охраны труда, так как на него не распространяется требования «Правил устройств и безопасной эксплуатации водогрейных котлов с температурой нагрева не выше 115ºC.»
Пришла инспекция и намеряла 16% O2 и это понятно открытая топка и естественный подсос. На выходе из котла мы получили 11% O2.
Как быть в таком случае? Угрожают штрафом! :cry:

Tim55Tom

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 45
Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #4 : Декабря 15, 2011, 12:00:31 »
Цитата: "Васса"
Добрый день! :D
Для обогрева здания заводоуправления приобрели котел. К нему были разъяснения: Номинальная мощность -99 кВт. Не подлежит регистрации в органах госнадзор охраны труда, так как на него не распространяется требования «Правил устройств и безопасной эксплуатации водогрейных котлов с температурой нагрева не выше 115ºC.»
Пришла инспекция и намеряла 16% O2 и это понятно открытая топка и естественный подсос. На выходе из котла мы получили 11% O2.
Как быть в таком случае? Угрожают штрафом! :cry:
[/b]

Не понятно о какой инспекции идет речь? Если экологической инспекции- то при чем тут госнадзор охраны труда?

Ну а по природоохранному законодательству Вы должны получить разрешение на выбросы загрязняющих вещест от этого котла.

wiktor

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 29
Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #5 : Декабря 15, 2011, 12:02:49 »
Цитата: "Васса"
Добрый день! :D
Для обогрева здания заводоуправления приобрели котел. К нему были разъяснения: Номинальная мощность -99 кВт. Не подлежит регистрации в органах госнадзор охраны труда, так как на него не распространяется требования «Правил устройств и безопасной эксплуатации водогрейных котлов с температурой нагрева не выше 115ºC.»
Пришла инспекция и намеряла 16% O2 и это понятно открытая топка и естественный подсос. На выходе из котла мы получили 11% O2.
Как быть в таком случае? Угрожают штрафом! :cry:

А інші показники: СО, NO? Якщо це екологічна інспекція, то вимагатимуть дозвіл на викиди.
wiktor

Васса

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 29
Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #6 : Декабря 15, 2011, 12:20:10 »
Цитата: "wiktor"
А інші показники: СО, NO? Якщо це екологічна інспекція, то вимагатимуть дозвіл на викиди.

Извините, за сумбурно написанный вопрос! :oops:
Инспекция экологическая, Разрешение на выбросы есть, все остальные показатели (СО,NO) в норме. Вопрос только в кислороде, они говорят, что должно быть не более 13% :?: .

bigi

  • Асистент
  • *****
  • Сообщений: 361
Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #7 : Декабря 16, 2011, 18:29:21 »
Цитата: "Васса"
Цитата: "wiktor"
А інші показники: СО, NO? Якщо це екологічна інспекція, то вимагатимуть дозвіл на викиди.

Извините, за сумбурно написанный вопрос! :oops:
Инспекция экологическая, Разрешение на выбросы есть, все остальные показатели (СО,NO) в норме. Вопрос только в кислороде, они говорят, что должно быть не более 13% :?: .


Интересно.
И на какой нормативный документ они ссылаются?

1. Смею предположить, что просто Ваши показатели (СО,NO) после приведения к стандартному содержанию кислорода (3% или 5% в зависимости от вида топлива) превышают ПДВ.
Но это уже другой вопрос.

2. Большое удивление вызывает тот факт, что инспектора что-то там впаривают Вам про концентрации. Котел мощностью 100кВт скорее всего выбрасывает ЗВ не более 5кг/час и следовательно его выбросы не нормируються по концентрации (и уж тем более по содержанию кислорода), а нормируются по г/с. Почитайте внимательно разрешение. Как пронормированы выбросы? Если по г/с - шлите этих неучей подальше. Они просто хотят бабла.
Все глупости на земле делаются с умным выражением лица. Улыбайтесь, Господа, улыбайтесь. (барон Мюнхгаузен)
[size=0]http://ecology.pp.ua/[/size][/url]

Saruman

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 19
Re: Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #8 : Сентября 22, 2017, 10:17:03 »
Доброго часу доби. Підкажіть будь-ласка , чи потріно отримувати дозвіл на твердопаливний котел потужністю від 50 до 100 квт?

gladenkov.gov

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 18
Re: Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #9 : Сентября 22, 2017, 10:37:42 »
Доброго часу доби. Підкажіть будь-ласка , чи потріно отримувати дозвіл на твердопаливний котел потужністю від 50 до 100 квт?

Потрібно не тільки дозвіл отримувати, а ще ОВНС проводити через комплексну експертизу, та ГОУ встановлювати

Saruman

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 19
Re: Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #10 : Сентября 22, 2017, 10:39:50 »
Так за ОВНС  забули.
Уточнюю буде не просто встановлення твердопаливного котла, а заміна газового на твердопаливний.
Якщо котел буде працювати на пелетах ГОУ теж потрібно?
« Последнее редактирование: Сентября 22, 2017, 10:42:04 от Saruman »

tiana

  • Асистент
  • *****
  • Сообщений: 223
Re: Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #11 : Сентября 22, 2017, 11:28:27 »
Так за ОВНС  забули.
Уточнюю буде не просто встановлення твердопаливного котла, а заміна газового на твердопаливний.
Якщо котел буде працювати на пелетах ГОУ теж потрібно?

А как же, разный вид топлива - разные показатели выбросов, и еще от газа не образуется пепел и зола, как образуется от сжигания пелет. У нас ГОУ от твердотопливных котлов - это циклоны.

Планета

  • Аспірант
  • *****
  • Сообщений: 134
Re: Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #12 : Сентября 22, 2017, 11:29:37 »
Яка ще експертиза і з якого переляку? За 808 Постановою, котли такої потужності не є об'єктами підвищеної небезпеки, а за новим законом Про оцінку впливу на довкілля тим паче. Обов'язкове встановлення ГОУ планується лише у випадку, якщо концентрація, визначена у результаті замірів перевищує встановлені законодавством нормативи 

Saruman

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 19
Re: Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #13 : Сентября 22, 2017, 11:46:17 »
Яка ще експертиза і з якого переляку? За 808 Постановою, котли такої потужності не є об'єктами підвищеної небезпеки, а за новим законом Про оцінку впливу на довкілля тим паче. Обов'язкове встановлення ГОУ планується лише у випадку, якщо концентрація, визначена у результаті замірів перевищує встановлені законодавством нормативи
Отже, якщо правильно розуміти, то лише дозвіл на викиди?

gladenkov.gov

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 18
Re: Дозвіл на викиди від котлів до 100 кВт
« Ответ #14 : Сентября 22, 2017, 12:27:32 »
Яка ще експертиза і з якого переляку? За 808 Постановою, котли такої потужності не є об'єктами підвищеної небезпеки, а за новим законом Про оцінку впливу на довкілля тим паче. Обов'язкове встановлення ГОУ планується лише у випадку, якщо концентрація, визначена у результаті замірів перевищує встановлені законодавством нормативи

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про регулювання містобудівної діяльності"
Стаття 31. Проектна документація на будівництво
3. Не підлягають обов'язковій експертизі проекти будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1).

"Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи" ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України 11.05.2011 N 560
Експертиза проектів будівництва
10. Обов'язковій експертизі підлягають проекти будівництва об'єктів, що:
Якщо до складу будови (комплексу) входить хоча б один об'єкт, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об'єктів із середніми (СС2) або значними (СС3) наслідками, проект будівництва підлягає обов'язковій експертизі за всіма напрямами, визначеними абзацом другим цього пункту.

Для об'єктів з незначними наслідками (СС1) згідно ДБН А.2.2-1-2003 ОВНС все одно потрібно розробляти та відповідно мати підприємству на протязі свого існування:
Дані будівельні норми встановлюють порядок розроблення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) у складі проектної документації на нове будівництво, розширення, реконструкцію та технічне переоснащення об'єктів про-мислового та цивільного призначення (далі - планована діяльність), основні вимоги до складу й змісту цих матеріалів.
Норми є обов'язковими для органів державного управління, контролю і експертизи, місцевого й регіонального самоврядування, підприємств, організацій і установ незалежно від форм власності і відомчої належності та фізичних осіб, котрі здійснюють свою діяльність у межах України.
1.7 Для видів діяльності й об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, наведених у додатку Е, розроблення матеріалів ОВНС виконується в обсязі відповідно до розділу 2 даних Норм.
Для інших видів діяльності та об'єктів, не наведених у додатку Е, матеріали ОВНС розробляються у скороченому обсязі, який визначається замовником і генпроектувальником у кожному конкретному випадку при складанні Заяви про наміри, за узгодженням з місцевими органами Мінекоресурсів та Державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ України.

Обов'язкове встановлення ГОУ планується лише у випадку, якщо концентрація, ... при розробці ОВНС нема результатів замірів по твердим речовинам у паспортних даних, якщо розрахунок по об'єму димових газів від кг/год використаного палива та мг/м3 від г/сек або гДж/кг по Том1. Укрентек розраховані без "хімії" та брехні - мг/м3 приведене до 6% кисню буде перевищувати встановлені законодавством нормативи у 150 мг/м3 (для пелет, брикетів, дров, вугілля точно! Перевірено!)
« Последнее редактирование: Сентября 22, 2017, 13:45:08 от gladenkov.gov »