Автор Тема: возмещение ущерба за выбросы  (Прочитано 495 раз)

benya14

 • Юннат
 • *****
 • Сообщений: 8
возмещение ущерба за выбросы
« : Июля 25, 2018, 13:45:34 »
Здравствуйте уважаемые.
Тут такое дело, в 16 году была инспекция, выявила источники выбросов, написала припис "відкоригувати матеріали інветерізації".
Мы как законопослушные граждане сделали новую инвентаризацию, получили разрешение и спали спокойно два года....
И вот снова проверка....
Что имеем -  "факти наявності наднормативних викидів (викидів без дозвлу) забруднюючих речовин в атмосферне повітря будуть використані для розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результате порушення природоохоронного законодавства."
Объясню ситуацию.
Во время проведения новой инвентаризации на старых источниках были выявлены новые загрязняющие вещества что подтверждается протоколом. Через два месяца мы получаем разрешение на выбросы. И сейчас инспекция хочет нам насчитать убытки на эти вещества так как в период до получения нового разрешения на выбросы действовало старое.
Чем крыть?

EcoLog.in.UA

 • Студент
 • *****
 • Сообщений: 79
 • ⓔ ТОВ "Еко Логін", Київ
  • EcoLog.in.UA
Re: возмещение ущерба за выбросы
« Ответ #1 : Июля 27, 2018, 17:08:51 »
Для этого скорее всего и писали вам "відкоригувати матеріали інветерізації". Крыть ущербом и можно через суд пытаться переложить его на разработчика инвентаризации ссылаясь на "1.9. Відповідальність за достовірність результатів, повноту і якість інвентаризації, а також за якість представленого звіту несе організація, яка виконувала дану роботу.", если сумма того стоит.
Розробка розділу "Оцінка впливів на навколишнє середовище" (ОВНС), звіту "Оцінка впливу на довкілля" (ОВД) http://EcoLog.in.UA, https://EcoLoginUA.com

aLEXUS

 • Аспірант
 • *****
 • Сообщений: 122
Re: возмещение ущерба за выбросы
« Ответ #2 : Декабря 13, 2018, 11:58:26 »
Суд забрав у Держекоінспекції право нараховувати збитки підприємствам-забруднювачам атмосферного повітря

Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу Мінприроди, залишивши без змін рішення суду першої інстанції про визнання протиправним і не чинним Наказу № 639 Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10 грудня  2008 року.  Цим наказом було затверджено Методику розрахунків розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Ця методика встановлювала єдині на території України правила визначення розмірів відшкодування і стягнення збитків в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

2 серпня 2018 року  Окружний  адміністративний суд м. Києва  визнав вище зазначений наказ  протиправним і не чинним.

Мінприроди, не погодившись із судовим рішенням, подало апеляційну скаргу до Київського  апеляційного адміністративного суду (нині Шостий апеляційний адміністративний суд), який, на жаль, також прийняв рішення не на користь захисту українського довкілля.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що відміна методики унеможливить нарахування збитків і фактично створить «амністію» для підприємств-забруднювачів, і як наслідок погіршить екологічну ситуацію в країні.

«Такі дії приведуть до безкарності забруднювачів атмосферного повітря, що сприятиме подальшому безвідповідальному порушенні  природоохоронного законодавства. Великі  підприємства, ТЕСи та ТЕЦи  не будуть здійснювати  заходи по скороченню викидів, а ті, які працюють без дозволу, не вважатимуть за необхідне його отримати. А це в свою чергу призведе до несплати податку до державного бюджету і повного безконтролю в цьому напрямку», - зазначає Міністр.

Остап Семерак переконаний, що відміна наказу створить умови для ігнорування виконання Національного плану зі зменшення викидів в атмосферу від великих спалювальних установок.

Нагадаємо, що з 2018 року запрацював схвалений Урядом Національний план зі зменшення викидів в атмосферу від великих спалювальних установок на період до 31 грудня 2033. Відповідного  до нього підприємства-забруднювачі  зобов’язані виконувати природоохоронні заходи для зменшення обсягів викидів забруднювальних речовин і покращення стану атмосферного повітря.

«Для України зменшення обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферу є не тільки важливим євроінтеграційним зобов'язанням. Перш за все, мова йде про здоров'я та життя громадян. Зрозуміло, що українські підприємства не зменшать шкідливі викиди за одну мить. З цієї метою було розроблено Національний план, в якому закладено перехідний період для підприємств», - наголошує Міністр екології та природних ресурсів .

Варто відзначити, що, за даними Держекоінспекції України, відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за 2016-2017 роки та 9 місяців 2018 року забруднювачам  пред’явлено 2335 претензійно-позовних матеріалів на відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, на загальну суму 125 631,722 тис. грн, з яких стягнуто 2135 (91%) на загальну суму 95 368,968 тис грн (76%).

https://menr.gov.ua/news/32959.html

HOPA

 • Аспірант
 • *****
 • Сообщений: 126
Re: возмещение ущерба за выбросы
« Ответ #3 : Декабря 13, 2018, 16:26:04 »
aLEXUS!!! Спасибо!