Автор Тема: Проект Закону України «Про управління відходами»  (Прочитано 1177 раз)

lev

 • Global Moderator
 • Аспірант
 • *****
 • Сообщений: 189
А тут нам Мінприроди сюрприз готує - дозвіл на відходи хоче зробити так, щоб не всім отримувати, та є дуже велике АЛЕ: небезпечні відходи мають бути передані відповідному суб`єкту господарювання на протязі 3 місяців (90 днів). А ще в перспективі обов`язкове отримання разом із дозволом ще й ліцензії. А штрафи як можуть вирости....

Взяла інформацію звідти:
 https://menr.gov.ua/news/32869.html
"Повідомлення про оприлюднення проекту Закону України «Про управління відходами»
8 Листопада 2018, 10:20
Оголошення Регуляторна діяльність
Проект Закону України «Про управління відходами» розроблено на виконання вимог розпорядження Кабінету міністрів України від 8 листопада 2018 року № 820 –р «Про схвалення Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року», пункту 191 Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.03.2018
№ 244-р та Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 № 1106
Назва органу виконавчої влади, що розробив проект акта
Міністерство екології та природних ресурсів України.
Назва структурного підрозділу, що розробив проект акта, адреса та телефон
Департамент екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України, м. Київ,
вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 206-31-65.
Зазначений законопроект оприлюднено на офіційному
веб-сайті Мінприроди: www.menr.gov.ua.
Строк прийняття зауважень та пропозицій до зазначеного комплекту документів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань становить один місяць з дня оприлюднення.
Зауваження та пропозиції надаються на офіційний веб-сайт або адресу Мінприроди (semenova@menr.gov.ua, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 206-31-65).".
Там же в кінці статті і посилання, за якими можна скачати проекти документів.
« Последнее редактирование: Ноября 08, 2018, 15:24:46 от lev »

GURU

 • Юннат
 • *****
 • Сообщений: 22
Така новина, колеги, як сніг взимку за комір - начебто очікувано, але завжди несподівано! 
In multa sapientia multa sit indignatio; et qui addit scientiam addat et laborem

massyni

 • Юннат
 • *****
 • Сообщений: 10
Прочитала!шок полный!не читайте вы законопроекты утром :o
Пишем зауваження.

lev

 • Global Moderator
 • Аспірант
 • *****
 • Сообщений: 189
А тут вже і громадське обговорення закінчилося: https://menr.gov.ua/news/32982.html .

maksim198710

 • Юннат
 • *****
 • Сообщений: 9
Я правильно понял, если отходы передаются на утилизацию на протяжении 90 дней, разрешение получать не нужно, только декларация?

lev

 • Global Moderator
 • Аспірант
 • *****
 • Сообщений: 189
А тут вже доробили законопроект відповідно до побажань та зауважень. І для звичайних утворювачів відходів строк зберігання відходів (до передачі на утилізацію) таки збільшили до 1 року. Та й багато іншого підправили.
Ось власне новина (там же надається і посилання на список виправлень):
"https://menr.gov.ua/news/33321.html
Мінприроди презентувало доопрацьований законопроект “Про управління відходами”
17 Квітня 2019, 16:31
Новини
16 квітня в Оргуському інформаційно-просвітницькому центрі відбулася презентація рамкового законопроекту “Про управління відходами” із правками. У заході взяли участь більше 60 представників громадськості, бізнес-асоціацій, державних органів.
“Наш пріоритет – оперативно передати законопроект на розгляд Уряду, тому ми закликаємо усіх представників громадськості фіналізувати правки та пропозиції.  Наша спільна мета сьогодні – узгодити останні деталі законопроекту, завершивши, таким чином, спільну багатомісячну роботу. “ - зазначив Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів з питань євроінтеграції. “Завдяки рамковому законопроекту ми стали на крок ближче до європейської системи управління відходами” - підкреслив пан Кузьо.
За результатами заходу Мінприроди внесені узгоджені під час зустрічі пропозиції до законопроекту.
Протягом усього заходу на сторінці Оргуського центру тривала онлайн-трансляція заходу, запис доступний за посиланням.
Із презентацією законопроекту виступив Олександр Семенець, заступник директора департаменту, начальник Управління поводження з відходами та екобезпеки. Презентація доступна за посиланням.
Нагадаємо, рішенням Координаційної ради з питань реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, що відбулася 26 грудня 2018 року, Мінприроди було доручено провести міжвідомче узгодження та доопрацювання за результатами громадського обговорення законопроекту «Про управління відходами», та оприлюднити остаточний текст законопроекту.
На виконання вказаного рішення Мінприроди оприлюднено доопрацьований, з урахуванням зауважень та пропозицій органів влади, бізнесу та громадянського суспільства, проект Закону України «Про управління відходами»."

lev

 • Global Moderator
 • Аспірант
 • *****
 • Сообщений: 189
Уряд схвалив рамковий законопроект «Про управління відходами»:
https://menr.gov.ua/news/33413.html
"На сьогоднішньому засіданні Уряд схвалив з подальшим урахуванням технічних пропозицій щодо відповідності праву ЄС розроблений Мінприроди рамковий законопроект «Про управління відходами».
Він у цілому підтриманий ЄС і стане правовою основою  для реалізації на практиці положень Національної стратегії управління відходами до 2030 року, яку було ухвалено у листопаді 2017 року.
Зокрема, законопроект передбачає запровадження ієрархії управління відходами та розширеної відповідальності виробника, системи довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях, впровадження  інформаційної системи управління відходами та Національного переліку відходів, а також має сприяти залученню інвестицій у цю сферу, створенню сучасної інфраструктури, а також  зменшенню кількості об’єктів управління відходами, що не відповідають вимогам законодавства....".

Тепер залишається тільки чекати повний текст готового закону (а раптом не всі пропозиції прийняли до уваги...).