Автор Тема: Держекоінспекція_відібрано право нараховувати збитки підприємствам-забруднювачам  (Прочитано 475 раз)

lev

 • Global Moderator
 • Аспірант
 • *****
 • Сообщений: 189
https://menr.gov.ua/news/32959.html :
"Суд забрав у Держекоінспекції право нараховувати збитки підприємствам-забруднювачам атмосферного повітря
12 Грудня 2018, 14:22
Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу Мінприроди, залишивши без змін рішення суду першої інстанції про визнання протиправним і не чинним Наказу № 639 Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10 грудня  2008 року.  Цим наказом було затверджено Методику розрахунків розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Ця методика встановлювала єдині на території України правила визначення розмірів відшкодування і стягнення збитків в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
2 серпня 2018 року  Окружний  адміністративний суд м. Києва  визнав вище зазначений наказ  протиправним і не чинним.
Мінприроди, не погодившись із судовим рішенням, подало апеляційну скаргу до Київського  апеляційного адміністративного суду (нині Шостий апеляційний адміністративний суд), який, на жаль, також прийняв рішення не на користь захисту українського довкілля.
Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що відміна методики унеможливить нарахування збитків і фактично створить «амністію» для підприємств-забруднювачів, і як наслідок погіршить екологічну ситуацію в країні.
«Такі дії приведуть до безкарності забруднювачів атмосферного повітря, що сприятиме подальшому безвідповідальному порушенні  природоохоронного законодавства. Великі  підприємства, ТЕСи та ТЕЦи  не будуть здійснювати  заходи по скороченню викидів, а ті, які працюють без дозволу, не вважатимуть за необхідне його отримати. А це в свою чергу призведе до несплати податку до державного бюджету і повного безконтролю в цьому напрямку», - зазначає Міністр.
Остап Семерак переконаний, що відміна наказу створить умови для ігнорування виконання Національного плану зі зменшення викидів в атмосферу від великих спалювальних установок.
Нагадаємо, що з 2018 року запрацював схвалений Урядом Національний план зі зменшення викидів в атмосферу від великих спалювальних установок на період до 31 грудня 2033. Відповідного  до нього підприємства-забруднювачі  зобов’язані виконувати природоохоронні заходи для зменшення обсягів викидів забруднювальних речовин і покращення стану атмосферного повітря.
«Для України зменшення обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферу є не тільки важливим євроінтеграційним зобов'язанням. Перш за все, мова йде про здоров'я та життя громадян. Зрозуміло, що українські підприємства не зменшать шкідливі викиди за одну мить. З цієї метою було розроблено Національний план, в якому закладено перехідний період для підприємств», - наголошує Міністр екології та природних ресурсів .
Варто відзначити, що, за даними Держекоінспекції України, відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за 2016-2017 роки та 9 місяців 2018 року забруднювачам  пред’явлено 2335 претензійно-позовних матеріалів на відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, на загальну суму 125 631,722 тис. грн, з яких стягнуто 2135 (91%) на загальну суму 95 368,968 тис грн (76%). ...".

l28112006

 • Професор
 • *****
 • Сообщений: 979

elensafo

 • Юннат
 • *****
 • Сообщений: 12
Скажите пожалуйста! Если предприятие (горводоканал) относиться к третей группе где разрешение на выбросы не ограничено.
Но приехала екоинспекция и приписали переписать инвентаризацию источников выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух,
и получить разрешение с учетом всех источников.
Скажите как быть? Ведь новые разрешение дорого.
Нужно ли переделывать?

EcoLog.in.UA

 • Аспірант
 • *****
 • Сообщений: 111
 • ⓔ ТОВ "Еко Логін", Київ
  • EcoLog.in.UA
Скажите пожалуйста! Если предприятие (горводоканал) относиться к третей группе где разрешение на выбросы не ограничено.
Но приехала екоинспекция и приписали переписать инвентаризацию источников выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух,
и получить разрешение с учетом всех источников.
Скажите как быть? Ведь новые разрешение дорого.
Нужно ли переделывать?
Если инвентаризация свежая, имеет письмо о рассмотрении Департаментом и включает много актуальных источников выбросов для экономии средств можете инвентаризацию на неучтенные источники сделать отдельной книжкой. При адекватной инвентаризации в некоторых областях возможно сделать дополнение к разрешению, что немного дешевле обходится (возможно ли это в области размещения вашего объекта лучше проконсультироваться в местном Департаменте). При малом количестве источников все это сомнительная экономия, лучше сделать целиком, т.к. не исключены сюрпризы при расчете рассеивания
Оцінка впливу на довкілля (ОВД), Оцінка впливів на навколишнє середовище (ОВНС), Стратегічна екологічна оцінка (СЕО), зменшення СЗЗ та інш. Найвища якість за конкурентною ціною! http://EcoLog.in.UA, https://EcoLoginUA.com