Автор Тема: Зміни у законодавстві - відпрацьовані мастила (оливи)  (Прочитано 104 раз)

lev

  • Global Moderator
  • Аспірант
  • *****
  • Сообщений: 189
Продовжують міняти законодавство по відходам:
https://menr.gov.ua/news/33418.html :
"23 Травня 2019, 16:43
Оголошення Регуляторна діяльність
Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту, спрямованого на збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізацію та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив) розроблений відповідно до вимог пункту «г» частини першої
статті 31 Закону України «Про відходи» та на виконання протокольного
рішення № 25 засідання Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності від 5 липня 2018 року.
Назва органу виконавчої влади, що розробив регуляторний акт
Міністерство екології та природних ресурсів України.
Назва структурного підрозділу, що розробив регуляторний акт, адреса та телефон
Департамент екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 206-31-65.
Зазначений проект постанови та аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному веб-сайті Мінприроди: www.menr.gov.ua.
Строк прийняття зауважень та пропозицій до зазначеного комплекту документів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань становить один місяць з дня оприлюднення.
Зауваження та пропозиції надаються на офіційний веб-сайт або адресу Мінприроди (pdx@menr.gov.ua, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 206-31-65)."

Після короткого перегляду Проекту перше враження непогане, нічого такого особливо морочного для ніби й немає. А звітувати щоквартально не просто про утворені та здані масла, але й про використані масла та їх роздільне збирання - то не так уже й вако організувати. 
Трішки хвилюють хіба 2 моменти:
1) Резервуари для відпрацьованих мастил - "13. Резервуари для відпрацьованих мастил (олив) повинні бути оснащені пристроями для періодичного видалення відстояної води і осаду. Конструкція резервуарів для зберігання відпрацьованих мастил (олив) повинна забезпечувати екологічно безпечне зберігання відпрацьованих мастил (олив), що унеможливлює проникнення в резервуари води, механічних забруднювачів тощо.".  Виходить по Проекту, що звичайному споживачу масел (суб`єкту господарювання) для тимчасового зберігання відпрацьованих масел до передачі їх утилізатору потрібно використовувати такіж резервуари, як і для чистих масел. А навіщо? Чим, наприклад, погані для зберігання пусті бочки з-під масла, які щільно закриваються?
2) Про кількість зданих на переробку відпрацьованих масел - "11. Для всіх суб’єктів господарювання - виробників, імпортерів мастил (олив), переробників відпрацьованих мастил (олив) та споживачів мастил (олив) встановлюються норми збирання відпрацьованих мастил (олив):
на 2019 рік - 40 відсотків загального обсягу мастил (олив);
на 2020 рік - 50 відсотків загального обсягу мастил (олив);...". Прояснили би момент, чи це мається на увазі процент від усієї кількості спожитих масел, чи тільки від тієї кількості, яка утворилася від транспортних засобів, які обслуговувались суб`єктом господарювання самостійно (не на сторонніх СТО). А то вийде якась маячня: використали, наприклад, 1000 літрів, здавай 500 літрів відпрацьованих масел, хоча 200 літрів "залишилось" на СТО. То що, після техобслуговування бери і вези те масло з собою?

Хто що думає про цей проект?