Автор Тема: З В Е Р Н Е Н Н Я мешканців с.Заворичі Броварського району  (Прочитано 4017 раз)

green-ukr

  • Юннат
  • *****
  • Сообщений: 1
З В Е Р Н Е Н Н Я
мешканців с.Заворичі Броварського району Київської області
до журналістів, екологів, правозахисників та  інших людей доброї волі

Шановні співвітчизники!

Компанія Роквул Україна Продакшн всупереч суспільній думці, при наполегливій підтримці «слуг народу»,  планує збудувати одразу за межами с.Заворичі  завод-гігант з виробництва мінеральної вати.
За результатами «Попередньої оцінки впливу на навколишне середовище» виробництво буде створювати значне екологічне навантаження на місцевість, в якій буде розміщуватись.
Завод працюватиме 7 днів на тиждень,  24 години на добу, обсяги виробництва – 275 тис.тон готової продукції на рік. Основними компонентами вати є волокна, виготовлені з породи, розплавленої при дуже високих температурах (1500 °С), зв»язуючим матеріалом є сечовинно-фенолоальдегідний мінеральний полімер. У якості джерела енергії в процесі плавлення вулканічних порід планується використовувати кокс.
Завод віднесений до III класу небезпеки за санітарною класифікацією підприємств. В атмосферу протягом року викидатиметься  вблизько десятка активних забруднюючих речовин у загальній кількості ≈3 тис.тон\рік, серед них основними є: аміак; ангідрит сірчастий; оксид вуглецю; фенол; формальдегід; пил неорганічний; двооксид вуглецю.
«Найбільш небезпечними є викиди фенолу та формальдегіду. Вже в незначних концентраціях фенол викликає різноманітні розлади здоров»я, а при довготривалому впливі – онкологічні захворювання. За певних умов формальдегід стає причиною раку носоглотки у людини» - Інститут гігієни та медичної екології ім.О.М.Марзєєва.
Пил неорганічний вміщуватиме канцерогенні речовини у вигляді скловолокон та мінеральних шлаковолокон, що може викликати алергічні захворювання, різноманітні нариви на шкірі та ракові пухлини шкіри, органів дихання та органів травлення.
Значна кількість сірчистого ангідриту в атмосферному повітрі, реагуючи з водою, утворюватиме  сірчисту кислоту, що призводитеме до кислотних опадів. «...Хімічні речовини та склоподібний пил можуть розповсюджуватися у навколишньому середовищі на значні відстані».  Зона впливу  визначається як коло радіусом близько 5000 м (за умови відсутності вітру).
Потреби заводу у воді складатимуть близько  275 тис.тон\рік (1 тона води\1 тона продукції). Водозабір планується здійснювати з артезіанської свердловини (300-400м.) – що є стратегічним запасом країни, враховуючи той факт, що Україна входить до переліку країн з обмеженими ресурсами питної води. Скид стічних вод виробництва, враховуючи відсутність каналізації, ймовірний у поруч розміщену водойму – річку Трубіж, що впадає у Дніпро.
Щорічно підприємство утворюватиме близько  88,5 тис.тон відходів, з яких 36 тис.тон повинно передаватись на переробку чи утилізацію на інші підприємства, 500 тон – вивозитись на полігон.  Невже в Україні недостатньо смітників з власними шкідливими речовинами, які навіть після відпрацювання продовжують викидати фенол, аміак, пил, сажу?
Додаткове навантаження на довкілля та на здоров’я людей принесе  збільшення транспортних перевезень до 1000 тон і більше вантажу щодоби.  Сумнівним також є рішення інвестора про ввезення відпрацьованих шлакових відходів у кількості до 88,0 тис. тон/рік, як сировини для виробництва із Західної Європи.

Люди, підтримайте нас!

                                                                                                    Мешканці с.Заворичі

За додатковою інформацією прохання звертатись:
E-mail:paradigma777@ukr.net