Автор Тема: Форма №1-ВТ Облік відходів та пакувальних матеріалів і тари  (Прочитано 112063 раз)

tango-mango

• Професор
С 1 января 2009 года вводится в действие новая форма учета образования отходов и тары
 №1-ВТ "Облік відходів та пакувальних матеріалів і тари".

Приказом №342 от 07.07.08 Минприроды утверждена Инструкция по заполнению формы и сама форма.

Предлагаю в этой темке обсуждать все тонкости,  связанные с началом ведения этой формы.

Niavka

• Юннат
Хотілось би подивитись на цю форму та інструкцію щодо заповнення. Пошукаю в інеті.

tango-mango

• Професор
по идее, я все отправляла на сайт, надо поискать в библиотеке.

Niavka

• Юннат
На сайті не знайшла, зате знайшла на сайті ВР.
Одразу виникло декілька запитань. Найперше: як найефективніше реалізувати облік відходів? Чи є якась рекомендована електронна система обліку?
Заповнювати паперові форми, а потім зводити їх в одну дуже нераціонально. Ще не маючи нової форми, я намагалась ввести електронний облік на базі 1С на підприємстві, де я працюю. Однак мені не вистачає знань цієї бухгалтерської системи, а на допомогу від програмерів чекати поки що марно. Сподіваюсь, що шановні колеги поділяться досвідом ведення обліку.

tango-mango

• Професор
Цитата: "Niavka"
На сайті не знайшла, зате знайшла на сайті ВР.
Одразу виникло декілька запитань. Найперше: як найефективніше реалізувати облік відходів? Чи є якась рекомендована електронна система обліку?
Заповнювати паперові форми, а потім зводити їх в одну дуже нераціонально. Ще не маючи нової форми, я намагалась ввести електронний облік на базі 1С на підприємстві, де я працюю. Однак мені не вистачає знань цієї бухгалтерської системи, а на допомогу від програмерів чекати поки що марно. Сподіваюсь, що шановні колеги поділяться досвідом ведення обліку.

Я отправила на сайт формы №1-ВТ.
По поводу учета, по 1С можно посмотреть списание основных средств, малоценки (шин, аккумуляторов), но сложнее проследить было ли все отработанное оборудование сдано на утилизацию, например, аккумуляторы со счета 20, переходят на счет 23 "производство", а потом на счет "склад" - после списания, а потом только передаются на утилизацию. Есть, конечно, карточки учета АКБ и шин, но пересмотреть их всех сложно.  (я не бухгалтер, поэтому могу ошибаться в точности счетов, описание - для наглядности).
А по маслам еще сложнее, при прохождении ТО автомасла сразу списываются при замене, а сколько образовалось отработанного масла - не известно.
Поэтому, и нужен учет отходов.
Раз в квартал, месяц, надо записывать сколько чего образовалось за период.

Niavka

• Юннат
Я говорю про введення окремої позиції (позицій) в 1С. Це досить складно реалізувати, але я ще попрацюю із своїм керівництвом над цим питанням. Наразі найпростішим видається ведення обліку в екселі.
Цікаво, як справляються з проблемою обліку за кордоном.

tango-mango, а як ведеться облік у Вас на підприємстві?

tango-mango

• Професор
Я говорю про введення окремої позиції (позицій) в 1С. Це досить складно реалізувати, але я ще попрацюю із своїм керівництвом над цим питанням. Наразі найпростішим видається ведення обліку в екселі.
Цікаво, як справляються з проблемою обліку за кордоном.

tango-mango, а як ведеться облік у Вас на підприємстві?

у меня ведется учет в журнале учета, а сейчас, в связи с новой инструкцией, будем менять, вопросов очень много.
Я тоже думала в екселе, я отправила форму 31-ВТ в екселе, здесь надо тесно сотрудничать с бухгалтерами и с ответственными по отходам на участках.

Niavka

• Юннат
Ще питання: де можна дістати ДСТУ 3911-99 "Охорона природи. Поводження з відходами.  Виявлення відходів і подання інформаційних даних про відходи.  Загальні  вимоги"  та  ДСТУ  3910-99   "Охорона   природи. Поводження    з    відходами.   Класифікація   відходів.   Порядок найменування відходів за генетичним принципом і віднесення  їх  до класифікаційних категорій"? Чи вони існують в електронному варіанті? Чи тільки в друкованому?..

kobieta

• Адмін
  • Професор
Ще питання: де можна дістати ДСТУ 3911-99 "Охорона природи. Поводження з відходами.  Виявлення відходів і подання інформаційних даних про відходи.  Загальні  вимоги"  та  ДСТУ  3910-99   "Охорона   природи. Поводження    з    відходами.   Класифікація   відходів.   Порядок найменування відходів за генетичним принципом і віднесення  їх  до класифікаційних категорій"? Чи вони існують в електронному варіанті? Чи тільки в друкованому?..

В електронному вони є, бо їх кругом продають в інет-мегезинах.
Нашвидкоруч проглянула і поняла, шо по всьому нету вони продаються.
Думаю, вони в когось є в відсканованому або взагалі текстовому варіанті. Треба пошукати глибше. Або...може в когось є з форумців, то поділяться, а я викладу в бібліотечці

tango-mango

• Професор
Попробую отсканировать, только немного попозже.
Времени надо многова-то.

kobieta

• Адмін
  • Професор
Цитата: "tango-mango"
Попробую отсканировать, только немного попозже.
Времени надо многова-то.

Тань, я тобі медаль скоро вручу :)
Як самому завзятому поповнювачу бібліотеки :)

tango-mango

• Професор
:oops: если у меня есть материал, почему бы им и не поделиться, в тем более на сайте я сама много чего интересного узнаю.
Нам бы дорости до того, как на сайтах бухгалтера общаются, например, их сайт Дебет-Кредет :)

kobieta

• Адмін
  • Професор
:oops: если у меня есть материал, почему бы им и не поделиться, в тем более на сайте я сама много чего интересного узнаю.
Нам бы дорости до того, как на сайтах бухгалтера общаются, например, их сайт Дебет-Кредет :)

А як вони там спілкуються?
Ну..що саме ти маєш на увазі7

tango-mango

• Професор
Цитата: "kobieta"

А як вони там спілкуються?
Ну..що саме ти маєш на увазі7

То что, на сайте бухгалтера все новинки мигом обсуждают, практически еще до их выхода. На форуме могут помочь решить спорные вопросы. В общем, общаясь на форуме можно значительно повысить свои знания.